| ina129 a întrebat:

Cine stie la ce varsta se poate reface himenul si cat costa o astfel de operatie? Si de altfel pot aparea consecinte in urma acestei operati? se va observa ca este refacut?!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La orice varsta se poate face himenoplastie. Cred ca e destul de scumpa, majoritatea chirurgilor si ginecologilor renunta sa faca aceasta interventie chirurgicala fiindca este o tampenie care pune viata pacientei in pericol. Trebuie sa stii ca aceasta operatie are si ea mortalitatea ei si chirurgii de obicei nu-si risca liberatatea si dreptul de libera practica pentru o fita. Un ginecolog, la examen ginecologic va observa ca e refacut, un barbat la contact sexual, nu.

| zeeeeeex a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc dar e cea mai mare prostie care am auzit`o... Din punct de vedere medical ai sa fii iar virgina... Dar tu deja stii cum e sa faci sex deci care e rostul?

Janina
| Janina a răspuns:

Care e scopul acestei operatii, nu inteleg?
oricum virgina nu o sa mai fi!

| catalina_2916 a răspuns:

Nu se va observa k este refacut...adica doar dk intretii relatii sexuale cu un ginecolog, doar el isi poate da seama.in rest, nimeniwinking. o astflel de interventie costa cateva mii de euro.cam costisitoare...

| catalina_2916 a răspuns:

La orice varsta.adica stiu pe cineva k si-a facut la 16 ani...

| alin88 a răspuns:

Oare chiar e necesara operatia asta? Nu va inteleg pe astea, catusi de putin!

| unbaiat a răspuns:

Ai gasit unul cu bani...baga niste ketchup si gata.

| unbaiat a răspuns:

Pai explica-i iubitului cum sta treaba.Pai sunt sute de fete care se nasc fara himen adica nu sunt „virgine„din nastere, stiai? Ele ce sa faca? Sa se jure pe rosu? Asa cu se poate la dezvirginare sa nu curga sange deloc sau sa ai un himen elastic si sa „ramai virgina„ si dupa 2-3 contacte sexuale. Daca te documentezi un pic, el te iubeste si nu are iq prea mic te va intelege.Zambeste

| andreea89 a răspuns:

Tot ce stiu e ca nu se observa, decat daca tipul este medic ginecolog, dar potoleste-te.

| ina129 explică:

La orice varsta?! asta fiind doar cu acordul parintilor sau cum?! de ex doctorul poate opera o minora fara parinti?!

| ina129 explică:

Pt mine este importata aceasta operatie. dar acum inca sunt minora. dar chestia e ca nu mai sunt virgina fara voia mea...si nimeni nu stie asta.si as vrea sa-mi refac himenul.pentru k nu vrea sa se afle ca nu mai sunt virgina si sa am probleme cu familia si iubitul.cu toti cred ca sunt, iar daca ar afla ar fi foarte dezamagiti

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru ina129):

Ai fost violată sau ne minti

| ina129 explică:

Pai aici nu e vorba numai de iubitul meu. e vb si de parinti nostri si ai mei si ai lui au pretentia sa fim cuminti amandoi... iar daca ar afla cu totii acest trecut ar fi foarte dezamagiti.in plus exista pericolul ca afland trecutul meu sa raman fara nimic...mai exact fara prieteni, fara familie.pe drumuri...si de asta prefer aceasta operatie.desii costa destul de mult... dar vreau sa ascund ce mi s-a intamplat.chiar daca nu ma voi putea numi virgina pentru ca am intretinut contacte sexuale...

| crudis a răspuns:

Dc? vrei sa fii iar virgina?

| ddd a răspuns:

Dar ce rost are o operatie? himenul oricand se poate rupe? facand niste exercitii fizice. daca dai dusul. daca folosesti tampon intern. daca faci sex. Nu prea vad rostul. tongue