| RAY a întrebat:

Consideri ca dezamagirile, filmele porno si faptul ca peste tot unde intri sunt femei dezbracate, te pot face sa consideri femeie obiect de satisfacere sexuala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezamăgirile,nu.Restul da, inclusiv prostituatele, dar nu sunt numai ele cauza.Si istoria, felul in care erau tratate femeile in trecut, a contribuit mult la asta.Atunci era ceva normal sa vezi in femeie o ființa inferioară, un fel de marioneta, fara vointa, fara drepturi, fara posibilitatea de a avea propriile pareri/decizii.La unii, mentalitatea a rămas aceiași sau s-a modificat mult prea putin.Conteaza evident si mediul din care provi, educatia pe care ai primit-o si mai ales caracterul tau/principiile tale.Indiferent ce vezi in jurul tau, ar trebui sa fii capabil sa distingi tu singur ce e bine si ce nu.Dar, cum multe femei se văd ele însăși ca pe niste obiecte, barbatii ar fi indreptatiti intr-un fel sa aibă aceiași parere.Numai ca aici vorbim de persoane ignorante.

21 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Faptul ca peste tot unde intri sunt femei dezbracate"? E un fapt, sunt ele dezbracate, traim intr-o lume a nudistilor, sau asa le vezi tu in mintea ta? happy

| RAY explică (pentru cristi202):

Mai citesc stiri pe descopera si ma trimite la articole cu poze fotomodele sau cand intru pe un site de filme online

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Pai zi si tu, man, ca pe net, ca eu am luat-o de buna, in realitate happy

| Hammurabi a răspuns:

Nu. Felul în care percepi femeia ține de educația și inteligența fiecăruia.
Si asta nu se schimbă.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Si de experiente man

| HazelEyes77 a răspuns (pentru Hammurabi):

Frumos raspuns, bravo!

| SG1995 a răspuns:

Nu, consider ca o mentalitate de rahat se poate obtine si fara porno.

| Vanishgold a răspuns:

Filmele porno de proasta calitate. Da!

| RAY explică (pentru Vanishgold):

Ce filme recomanzi?

| Vanishgold a răspuns (pentru RAY):

Alea cat mai apropiate de realitate.

| RAY explică (pentru Vanishgold):

Recomanda unul pisy

| Vanishgold a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu sa fac recomandari ca nu le am cu astea.

| BryBard a răspuns:

Da le consider "un esec pentru societate"(filmele +18) daca nu erau astea nu ajungea Jumate sau o treime din populatia globului s-a se masturbeze si sa turbeze, intre in depresie, s-a se sinucida, s-a se auto-satisfaca pana la moarte( e un caz, mai multe* cand a facut vreo 40 si ceva de repetari, si a murit, iti dai seama), de asta ajung fetele sa nu mai fie satisfacute de barbati, ca ei cred ca totul e ca in filmele alea cand unu o pune cu 3-4 femei deodata, da ce e el Chuck Norris?, e un esec, a prostit lumea in cel mai mare hal posibil.Despre asta cu peste tot unde intri is femei dezbracate, poate in viitor o sa fie, dar nu e chiar peste tot, poate te referi al varsta ta +18 dar daca esti minor cam greu intri happy,dar da e facut totul in asa fel incat sa traiesti dupa placeri si sa nu te mai gandesti la obligatii,etc. Logic ca te face sa consideri femeia obiect de satisfacere sexuala,ca toti pustii care se uita la astfel de materiale, isi fac sperante mari de la viata,ca o sa fie ca acolo,ca o sa iasa bine si isi iau Fatal error ca nu e cum au vazut ei happy, ajung sa faca atatea belele, sa se *** la varsta frageda, sau eu mai stiu ce belele, era unu acum cateva zile cu o intrebare de genu"Cum pot sa o conving pe "vara mea" sa ma lase sa ii pun mama pe fund, avem amandoi 12 ani. Facepalm la varsta lui ma batea taicamiu de ma baga in spital daca doar* ma gandeam la asa ceva.Toate astea au o influenta negativa asupra omenirii.Haters gonna hate!

| RAY explică (pentru BryBard):

Man intru pe site urii de stiinta care fac reclama la alte site urii unde sunt articole cu tot felul de fotomodele sau poze cu una in sutien sau reclame porno

| BryBard a răspuns (pentru RAY):

Stiu ce zici,se intrampla si pe site-urile unde vrei sa vizionezi un film, serios, tocmai de-aia le si pune pe acolo ca sa atraga atentia si interesul.Iit recomand Add Block, dar nu stiu in ce masura va functiona, nu cred ca poate bloca 100 la 100.

| doctorandus a răspuns (pentru BryBard):

Amice, suferi de ideatie bizara (probabil paranoida).

"Idealul erotic modern: barbatul si femeia, imbratisati sexual in mod iubitor, experimenteaza simultan orgasmul prin contact al organelor genitale. Acesta este un mit psihiatrico-sexual folositor pentru a starni sentimente de inadecvare sexuala si de inferioritate personala. Este, de asemenea, o mare sursa de 'pacienti psihiatrici'." Thomas Szasz, The Second Sin, 1973.

| BryBard a răspuns (pentru doctorandus):

Si tu suferi de obsesie fata de mine, de asta incepi si comentezi la fiecare raspuns pe care il dau. Abtine-te.

| doctorandus a răspuns (pentru BryBard):

Obsesie fata de tine? Nici macar nu stiu cum te cheama...

| BryBard a răspuns (pentru doctorandus):

Nici nu trebuie sa stii cum ma cheama, ca sa fi obsedat de mine happy

| Kimball a răspuns:

Da, pentru ca ele se imbraca cat mai provocator adica acum 30-40 de ani erea ruşine ca o fată sa umble in hai e scurte sa i se vada picioarle sau burta... acum e la moda si daca ai 500 ron poți avea mafi şanse sa-ti faca si un oral pe stradă.

| 2007teen a răspuns:

E o desensibilizare, tot ce e prea mult nu mai are aceeasi efect, prin urmare maresti doza. Iar modul in care o femeie (ca despra asta inteleg ca este vorba) este prezentata (la televizor, in reviste, reclame, prea multe selfiuri pe net), e si o supra saturatie, dar si o reprogramare a modului de a percepe femeia. Si efectul e si invers. (mult de acoperit cu acest subiect, depinde si ce particularitati vroiai sa stii, mai exact ce?)