| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat cu un an mai mare ca mine. Invatam in aceeasi scoala dar nu am vorbit niciodata si mi-ar fi rusine sa incep o discutie cu el asa dintr-o data, sa nu zica "Uite la proasta asta ca vorbeste fara rost" laughing In fine. Cred ca si lui ii place putin de mine pentru ca in pauze, cand ma plimbam cu prietena mea (pe ea o cunoaste), tot venea la noi si ne saluta etc. Dar nu sunt foarte sigura :-s. Ce-ar trebui sa fac ca sa ma bag in discutie cu el? Da'ti-mi niste argumente ca sa-l intreb ceva, gen "Cat e ceasul?"

2 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Vrei un raspuns simplu si la tinta? Daca prietena ta il cunoaste atunci spune-i ei sa te ajute sa bage niste "soparlize" gen nu stiu sa va faca cunostinta sau sa te ajute la vreo materie sau iesiti doti 3 la suc dar ai grija sa nu o placa pe ea daca tot zici ca se cunosc.Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru dadonexus):

Nu cred ca o place pe ea thinking ca ea are deja prieten