| RAY a întrebat:

Credeti ca a nu vrea sa ai o familie, nici vreun contact cu sexul opus este ceva imatur? Sau rusinos?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Dacă totuși simți atracție față de sexul opus și refuzi voit contactul, nu, nu e ceva imatur, dar dacă mă întrebi pe mine, trădează o anxietate provocată probabil de niște relații eșuate. Nu e sănătos pentru psihic

| RAY explică (pentru anamariarot):

Nici sa fi respins de sexul opus nu e super pentru psihic

| anamariarot a răspuns (pentru RAY):

Bineînțeles că nu.

| RAY explică (pentru anamariarot):

Experientele te definesc,isi creaza comportamentul care il dobandesti in timp,frici,complexe,frustrari,ca vorbeai de jung, el la contrazis pe freud, a afirmat ca un barbat infometat va alege mancarea nu sexul, ceea ce inseamna ca supravietuirea depaseste absolut orice, de dorinta sexuala poti trece de foame nu chiar asa usor, ca mori de foame

| anamariarot a răspuns (pentru RAY):

Păi mai sus am spus că poate e vorba de o anxietate cauzată de niște experiențe eșuate.
Și da, sunt de acord cu Jung, pentru că instinctul de autoconservare e cel mai puternic pe care îl avem big grin

| deadhoe a răspuns (pentru anamariarot):

Ca dacă ești asexual ești imatur?

27 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Vei simti nevoia de asa ceva, nu duce pana la nesfarsit.
Nici nu stiu unde sa cataloghez.

| Freya1 a răspuns:

Si gay-ul si asexualul e om laughing...
Glumesc dar e aiurea.Nu zice nimeni sa ai pana la varsta N pe cineva, sau sa te insori pana la varsta y, sau sa fi cu persoana x dar totusi...la un momendat trebuie sa faci ceva.

| SG1995 a răspuns:

Cred că e stupid.

| Lostlyric a răspuns:

Sunt printre cele mai rusinoase si imature lucruri de pe pamantul acesta si, ca orice lucru rusinos si imatur, iti provoaca o placere imensa si te fac sa te simti bine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii pasã nimanui, poate doar familiei prietenilor. Dar totusi ne impotrivim geneticului, si nu este prea bine. Este o diferenta intre a nu avea nici un contact, si a nu avea contact sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare face ce-si dorește. Nu poți să obligi pe cineva gay să fie straight sau altceva de genul și la fel nu poți să spui că e rușinos pentru că așa crezi tu(dacă ai fii împotriva lgbt).Eu sunt pro iubire, că e gay lesbian bi sau ce drc sexualități mai sunt. Deci nu, nu este nici rușinos nici imatur.

| BadAngel3 a răspuns:

Personal, nu cred ca este nici imatur si nici rusinos. Fiecare alege pe propria raspundere cum sa isi traiasca viata, atata timp cat nu ingradeste libertatea altcuiva si nu raneste pe nimeni. Orice fapta, cat de mica, are consecintele ei, de asemenea. Insa inca o data, atata timp cat nu ataca pe nimeni, este complet ok.
Este decizia ta si numai tu esti stapan pe ea, nu conteaza ceea ce spun ceilalti. Pentru ca fiecare priveste lucrurile dintr-o perspectiva diferita.
Insa la un momentdat, s-ar putea, posibil, sa simti nevoia de cineva care sa te sustina mai mult decat ca pe un prieten. S-ar putea.
Cu totii o facem, nu ne putem controla sentimentele. Cel putin, nu in totalitate.
Stiu ca doar ai cerut raspuns in contextul de "imatur sau nu" insa am dorit sa mai adaug si asta.

In orice caz, e ok sa nu iti doresti in a avea relatii cu sexul opus. Nimic gresit big grin

| deadhoe a răspuns:

Nu înțeleg deloc de ce îți pasă de părerea lumii. Nu e o mai ok să nu copiezi stilul de viață a majorității, creându-ți propria ta viață magică cu unicorni, praf de steluțe, tobogane și jucării?

| deadhoe a răspuns (pentru deadhoe):

De fapt e praf magic

| SupMates a răspuns:

Poate esti asexual, nu este 100% si ca nu vrei o familie nu e ceva asa rau, poate esti obisnuit singur, in orice caz si lipsa dorintei de sex si lipsa dorintei de a nu avea o familie poate e doar ceva temporar.

| asdf2kpower a răspuns:

Botezatu n-are familie și e fericit. Oriunde se duce, umblă cu haremul de femei.
Dacă nu vrei să ți-o tragi cu sexul opus, ori ești d-ăla de place la CURcubeu ori ești asexual (în cazul ăsta poți vinde testiculele pe piața neagră și să iei bani frumoși $$$)

| RAY explică (pentru asdf2kpower):

Http://evz.ro/......cei-c.html

nu am stiut ca exista asa ceva

| asdf2kpower a răspuns (pentru RAY):

Da, dar e estetic. Adică să nu se sperie aia când îți face bj prima oară, că de ce a dezertat un coy.

| RAY explică (pentru asdf2kpower):

Uite ceva tipic romanesc

„In urma cu doi ani am inceput urmarirea penala impotriva unui tanar care voia sa-si vanda un organ intern. L-am identificat dintr-o rubrica de la mica publicitate. Un tip amarat. Omul intentiona sa-si vanda un rinichi sau nu-mi mai amintesc ce pentru ca voia sa scape de saracie. Dupa finalizarea cercetarilor, procurorii care supravegheau ancheta au decis doar aplicarea unei amenzi administrative.

desi dupa ce ca omul era amarat, sarac, disperat tampiti aia sau gandit sa il amendeze nu cumva sa il ajute in alt mod

| asdf2kpower a răspuns (pentru RAY):

Trebuia să vorbească cu Dragnea, să dea lege și pentru el să fie legal vândutul de organe. Se făcea și Mustăciosul cu o cotă parte din tranzacție laughing

| RAY explică (pentru asdf2kpower):

Dragnea e castrat deja, ma mir se face cu blonda lui care i poate fi nepoata

| asdf2kpower a răspuns (pentru RAY):

Castrat nu e, dar o să ajungă Irinuca la menopauză până o să iasă el de la bulău... doar dacă nu dă legile alea de câcat până atunci, altfel nu mai scăpăm de ăsta 20 de ani de acum încolo. O să ajungem republică bananieră pe stilul Turciei / Rusiei.

| RAY explică (pentru asdf2kpower):

E castrat barbateste, tot il amenita ca il suspenda pe iohannis si nimic, i este frica

| asdf2kpower a răspuns (pentru RAY):

Sunt proști, dar conștienți că dacă îl suspendă pe Klaus o dăm în Euromaidan 2.0. Iar ei nu ai rușii în spate să-i apere ca ăia din Ucraina. Așa că au cam belit pl.

| annempx a răspuns:

Nu cred ca e imatur sau rușinos, este felul tau de a fi și asta e, e ceea ce simți happy

| Laila12Izabela a răspuns:

Nu e ceva imatur sau rușinos, fiecare alege cum sa isi trăiască viața, poate intr-un sfarsit te vei răzgândi.

| Helpme99 a răspuns:

Inseamna ca nu ai o sexualitate, e mai mult o boala deoarece asta inseamna ca fie ai o problema hormonala, fie una psihologica.