| denis11 a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa ii spun tot ce simt?

10 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

N-am idee, asta decizi tu. Suntem în 2015 (parcă) și încă n-am aflat răspunsul la întrebarea asta. Ne tot chinuim să găsim leac cancerului și să facem alte chestii inutile când ditamai problema stă în fața noastră și n-o rezolvă nimeni. Mereu am crezut că în momentul în care îi spui unei fete că o placi, tot ce ai încercat să faci (bine) până atunci va deveni inutil.
Nu știu de ce e atât de șocant când unul dintre ei află pentru că e evident de la început. Nimeni nu spune că o iubești și vrei să fii cu ea tot restul vieții și încă două zile, ci doar o placi, fapt care ar trebui să-l știe din prima. Din moment ce îți faci timp pentru ea și renunți la laba de la ora 4 doar să-i răspunzi la telefon e clar că acolo există ceva. Din moment ce ai invitat-o la un suc e clar că ești atras de ea, că vezi ceva la ea, că o placi.
Aa da, să revin la întrebarea ta. Singurul răspuns concret pe care îl am e că...n-am un răspuns concret. Din moment ce spui "tot ce simt" e clar că acolo există ceva mai mare decât Oana Roman, deci faza cu "te plac=te simpatizez" iese din discuție.
Nu-ți garantează nimeni că n-o să-și piardă interesul sau n-o să-ți dea o replică de-aia gen "nu putem fi decât prieteni" dar e posibil să aibă și aceleași sentimente.
Deci, dacă nu poți s-o faci să-ți arate sau să-ți spună prima, că "simte ceva", ești la mâna sorții. (Practic, am scris atâta fără rost.) Să ne spui cum e în friendzone, salut.

| Doub a răspuns:

Da, da, spune-i.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu cind sunt indragostita e clar ca spun tot ceea ce simt pentru ca dragostea se bazeaza pe incredere totala si reciproca. Fara incredere totala si reciproca nu are rost ca omul sa se indragosteasca.

| peperonies a răspuns:

Da

| Lawliet14 a răspuns:

Da

| anonimguy3 a răspuns:

Fi tu insutit si spune-i tot ce ai pe suflet despre ea. Doar nu-ti fie frica! Bafta!

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Da așa ar trebui! ^_^

| Armenianeek a răspuns:

Fa-o pana nu e prea tarziu. big grin

| Ankesenamon a răspuns:

Intr o forma care sa nu provoace soc/amuzment..gaseste o modalitate, foloseste cuvinte/fraze care se duc fix unde trebuie si nu da de inteles ca esti dispee...si nu din prima..baga te in discutie si pe la final lanseaza bomba.laughing bafta!

| AndreePapush a răspuns:

Da,dar mai întîi dă-i de înțeles că o iubești
Prin gesturi, cuvinte politicoase