| Intelligence a întrebat:

Dau funda cui ma ajuta sa inteleg cat de cat sau ma indrum la dilema (a mea doar) urmatoarelaughing Deci. Se spune ca omul se schimba..si cu el si sentimentele..si modul de a iubi. Un baiat la 21 de ani poate sau nu poate iubii cu adevarat..Credeti ca este posibil ca la un baiat care a avut o relatie de dragoste in adolescenta. dupa ce se maturizeaza, isi mai schimba gandirea..sa poate sa iubeasca aceeasi persoana din adolescenta,numai ca diferit? Numai ca de data asta cu maturitate,cu siguranta(ma refer, fr hormoni, fr atractie fizica)..sau credeti ca.ce ai iubit odata intr-un fel..nu mai poti iubii dupa nu stiu cat timp alt fel, mai puternic pentru aceeasi persoana?

4 răspunsuri:
| JnY a răspuns:

Ce inseamna in alt fel, frateste?

| Intelligence explică (pentru JnY):

In alt fel..adica cu cap, maturitate..sa nu fie doar o atractie ca in adolescenta, doar obsesii, placeri..In adolescenta de multe ori e vba de atractie, de hormoni, de chestii putin superficial..Maturizandu-te incepi sa iubesti altfel, nu stiu daca ma intelegi, incerc..si sper sa ma fac inteleasa tuturor. Adica: sa iubeasca acceeasi persoana pe care o iubea candva cu patos ca un baiat indragostit lulea, inocent..sau sa iubeasca aceeasi persoana ca un barbat adevarat, matur, sa iubeasca adancul ei cum ar venii, sa iubeasca pentru ca sunt compatibili cu ideile, principiile lor.intelegi?big grin

| JnY a răspuns (pentru Intelligence):

Sigur ca da! happyDar toate vin in timp, adica nici nu-ti dai seama ca de fapt ceea ce vrei tu sa afli de la noi deja in situatia ta raspunsul este dat si nu de noi.

| Ozdogan a răspuns:

Hei! happy.
Daca acea persoana a avut in relatii parte de probleme,multe despartiri, tradari, minciuni, nesinceritate si neincredere, persoana respectiva, sa zicem ca a invatat ceva...Adica,o invatatura de minte:sa-si aleaga partenerul de viata cu mai multa atentie!
Aceasta persoana a invatat ceva din problemele lui din anumite relatii,a avut ceva de invatat din toate relatiile.
Din cauza asta,ea(persoana) la o varsta destul de matura,isi alege cu grija partenerul, isi schimba gandirea...happy Nu mai are o minte de "copil" prostut. Daca iubeste aceeasi persoana din adolescenta poate ca tine la ea, dar o iubeste diferit, adica mai cu cap, gandeste logic!
Nu stiu sigur daca am inteles tot ce ai zis, dar eu m-am chinuit sa inteleg si sa-ti raspund laughing Bafta si tu sa ma intelegilove struck fundita?love struckpuppy dog eyes