| Intelligence a întrebat:

Dau funda cui ma ajuta sa inteleg cat de cat sau ma indrum la dilema (a mea doar) urmatoare Deci. Se spune ca omul se schimba..si cu el si sentimentele..si modul de a iubi. Un baiat la 21 de ani poate sau nu poate iubii cu adevarat..Credeti ca este posibil ca la un baiat care a avut o relatie de dragoste in adolescenta. dupa ce se maturizeaza, isi mai schimba gandirea..sa poate sa iubeasca aceeasi persoana din adolescenta,numai ca diferit? Numai ca de data asta cu maturitate, cu siguranta(ma refer, fr hormoni, fr atractie fizica)..sau credeti ca.ce ai iubit odata intr-un fel..nu mai poti iubii dupa nu stiu cat timp alt fel, mai puternic pentru aceeasi persoana?

Răspuns Câştigător
| xDyziix a răspuns:

Sunt persoane pe care le cunosc eu adica un baiat care si acum la cei 26 de ani ai lui vrea sa se distreze el zice ca mai are vreme dar toti cei care il cunosc zic ca va ramane burlac mereu pentru ca el o zi e cu una o zi cu alta. In cazul persoanei pe care o descri tu cred ca o sa se maturizeze cu timpul si scuze iar dau un exemplu cu o persoana adica unchiul mei care si el la 21 de ani era asa nebun si se distra prin cluburi dar a avut o prietena de la 18 ani cu care este si acum si acum sa maturizat foarte tare ei s-au casatorit au copii. De la 21 la 24 de ani da te maturizezi foarte mult dar totul depinde si de el daca te iubeste intelege-l si acordai timp. Da si de ce nu ai putea sa-ti continui viata cu o pers pe care ai iubito in adolescenta, sigur ca poti daca va iubiti cu timpul vei observa maturizarea lui.

2 răspunsuri:
| xDyziix a răspuns:

Da poti iubi o persoana pe care ai iubito si in adolescenta dar lucrurile se schimba pentru ca tu cu timpul te maturizezi si la varsta aceea (21 de ani) te gandesti mai mult al viitor, in adolescenta erai cu un tip sau tipa si cand va desparteati erai suparata un timp dar dupa aceea te gandea mai am timp si mai sunt o gramada de baieti frumosi dar cum am mai spus la 21 nu spui am toata viata inainte ca sa zicem ai un iubit la 21-22 de ani la 24 va casatoriti al 25-26 aveti probabil un copil si se observa maturitatea! Sper ca te-am ajutat FUNDA?

| Intelligence explică (pentru xDyziix):

Am avut un iubit care inca la 21 de ani vrea sa se distreze, crezi ca peste 2-3 ani m-ar putea iubi, dar cu maturitate, gandidu`se la mine ca la o sotie? Asta incerc sa aflu, daca o iubire din adolescenta cand nu era totul atat de important se poate reface at cand te gandesti sa-ti faci o familie? Sau se exclude direct? vreau sa zic.k de la 21 la 24. te mai maturizezi..si totusi ai putea alege sa iti continui viata cu o persoaan pe care ai iubit`o in adolescenta? Intelegi.ce vreau sa lamuresc?big grinMersi mult