| Botiqutz a întrebat:

Credeti ca intr-o relatie influenteaza aspectul fizic?

17 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Cu parere de rau pentru unii sigur ca conteaza, gandeste bine, asa ceva nu conteaza numai la persoanle care nu au de unde sa aleaga, cineva care pentru el scopul financiar e mai important ca finalul fericit,

| valy a răspuns:

Acum depinde de fiecare persoana...eu cel putin consider frumuseta interioara cea mai valoroasa...ca cea exterioara cu timpul trece indiferent ca vrei sau nu...asa ca ramane la alegerea ta... ce fel de om vrei:

| simoSTAR a răspuns:

Normal, ca pana sa deschida gura te mai uiti si la cum arata big grin

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Botiqutz conteaza si aspectul fizic adica sa te atraga la aceea persoana
Dar mai mult conteaza ce fel de persoana e

Conteaza si ambalajul dar mai mult ce este inauntru:*

| devilll a răspuns:

Cred ca bani conteaza mai mult pentru unele persoane

| alexdop21 a răspuns:

In primul rand, cum as putea eu sa ma indragostesc de personalitatea unei femei, sau de cat de competenta e ea? In primul rand caut una sa fie placuta vederii.
@Adelyyy si cand te bagi in pat cu el, o sa tii in brate diploma lui de bac?

prfml
| prfml a răspuns:

Depinde, cat esti necopt sau netrecut prin esescuri primul lucru la care te gandesti este aspectul fizic, dar cand ai simtit durerea ajungi sa pui pe locul doi aspectul fizic.

prfml
| prfml a răspuns:

Dar nu recomand ce am spus, o viata avem, de ce sa disperam incat sa acceptam ceea ce nu era visul nostru, sa fim optimisti, poate fi si frumos(a) si cu suflet bun, doar trebuie cautat(a)

| MADALINAAAA a răspuns:

Ca prim impact, consider ca da, conteaza si influenteaza mult aspectul fizic.Ptentru ca totul de la asta porneste, de la o persoana care te atrage fizic. Abia apoi intervine si compatibilitatea...adica incepe sa conteze mai mult sufletul, caracterul, etc... dar aspectul fizic, intodeauna va ramane primul criteriu.

| costyn162 a răspuns:

De contat oricum conteaza. Mi se pare logic ca intr-o relatie sa aiba partea ei si atractia fizica, insa in zilele noastre se pune accent cam prea mult pe fizic si nu ma poate contrazice nimeni.Cred ca din 25% cat ar trebui sa conteze, s-a crescut la vreo 90%. Nu mi se pare normal.

| vlad91 a răspuns:

Da... cel putin pentru mine conteaza... si sunt sincer... decat altii care zic nu mei nu conteaza cum arata ci doar sufletul ala conteaza... da de altfel comenteaza uite ce fel arata ala si ala si etc... pai parca nu conta... si cica eu sunt ala ipocrit sau nu stiu cum k dc zic, conteaza... pai da conteaza... daca iau pe cineva, iau sa imi placa si de fata ei...conteaza sufletul nespus de mult... e normal... dar doar cu sufletul nu merge... cel putin nu pentru mine... puteti sa ma judecati dar macar eu recunosc...

P. S. mersi ca ai deschis subiectul asta... chiar ma enerveaza unele persoane cu asta k nu conteaza aspectul fizic si de fapt conteaza foarte mult... nu spun k nu exista unii care chiar nu conteaza dar majoritatea din cei care zic ca nu conteaza sunt doar fatarnici...

| stefytm a răspuns:

Pai cam imposibil sa nu te uiti si la aspectul fizic............cand iti faci un prieten nu cred ca zici gata asta e ca se poarta f bine cu mine

| marius_7009 a răspuns:

Legat de aspectul fizic, fetele vor in primul rand baietii inalti ca bradul cu muschi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric, mai ales la femei, un baiat mai treaca mearga desi nici acolo nu trebuiesc inchisi ochii (aspect, vocabular ), la femei aceleasi lucru impreuna cu in fizic placut, un zambet cald, niste ochi blanzi (nu de scorpie neimblanzita ), o gura senzuala, un par lung, poate fi si scurt dar frumos tuns si vopsit si totul este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@prfml Durerea nu trebuie sa existe, nici nu trebuie sa inhibe nici nu trebuie sa triumfe, incercari sunt multe, dar cu un psihic bun, nu neaparat cu un ajutor de oriunde ar fi el, tu in tine trebuie sa gasesti samburele ala de viata, sa-l intorci pe toate fetele, sa-l lustruiesti si sa-l protejezi, el este miracolul tau, sa ai grije de el ca te poate inalta sau sfarama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu 100%, dar are și el "un cuvânt" de spus.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca conteaza si aspectul fizic intr-o relatie pentru ca altfel nu l`ai mai atrage pe baiatul/fata respectiv/a de tinehappy si asa nu ar mai fi dragostebig grin