| cristinela4 a întrebat:

Cum credeti intr-o relatie conteaza sexul? Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| SelenaNatalia a răspuns:

Da conteaza foarte mult, te apropie de persoana respectiva, simti ca poti sa ii impartasesti anumite secrete ( asta in cazul in care iubirea este reciproca)

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea ce conteaza intro relatie?
sinceritatea in primul rand asta e baza unei relati,seriozitatea si da intelegerea sunt cele mai importante lucruri si iubirea desigur,iubirea este pe primul loc clar astea sunt caramiizile unei relati iubirea e casa unei relati
sexul este cimentul unei relati care face ca cei doi sa se apropie,acuma asta nu inseamna ca daca faci sex se va indragosti de tine sau va vi sincer cu tine, un baiat care te va iubi nu pune sexul pe primul loc niciodata, mare grija de cine dai ca multi vor doar sex din pacate lumea din ziua de azi e ipocrita, rea, perversa etc rar sa dai peste cineva sincer, de asta am inceput cu sinceritatea pentru ca pentru mine este cel mai important lucru in viata a fi sincer e o anormalitate si alti isi bat joc de ea

| T0T a răspuns:

Normal ca conteaza. Dar nu e bine sa il pui pe primul loc.

| SkyPilot a răspuns:

In caz ca exista sentimente puternice si reciproce, sexul poate sa intareasca foarte mult aceste sentimente. Trebuie ca moomentelle fierbinti sa fie dublate de momente sentimentale - imediat dupa, declaratii frumoase, exprimarea recunostintei fata de ce le-a oferit celalalt etc.
Daca partenerii sunt incompatibili sexual (exemple ar fi el prea mare pentru ea, sau unul din ei are libido scazut) sexul (sau lipsa lui) va distruge relatia.

| Mayar a răspuns:

Da. Daca nu ii oferi acest lucru jumatatii tale, merge in alta parte [stim de ce] si astfel se duce de rapa toata chestia.

| Vvistula a răspuns:

Conteaza, deoarece e un mod de a va apropia

| cristinela4 explică:

Dar daca te intelegi numai la acest capitol, e bine sa continui relatia?

| RAY a răspuns (pentru cristinela4):

Nu draga, daca te cosideri jucarie sexuala continua relatia daca pot spune relatie asta suna ca aventura in fine fi femeie independenta si tu

| cristinela4 explică:

Exista si la noi relatie sentimentala, dar parca aceasta sexuala o domina deja, SI nu sunt o jucarie, nu as piermite. Doar ca in pat ne intelegem cel mai perfect!

| RAY a răspuns (pentru cristinela4):

Da e ceva perfect normal sa o domine pentru ca dopamina creaza dependenta, sexul e un dar divin bucurati-va de el la maxim, faceti des sex dar si in pozitii diferite ca apare monotomia