| DorrySweet51 a întrebat:

E o diferenta mare de varsta de 13 ani in cuplu? Barbatul sa fie cel mai mare. Doua persoane mi-au zis ca da fara sa imi si argumenteze cu ceva iar altcineva mi-a zis ca daca exista iubire nu e asa mare diferenta. Vreau pareri.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da.Cred ca este cam mare.Sa iti argumentez punctul meu de vedere acum.
Eu cred ca omul se dezvolta treptat, adica la fiecare varsta are o gandire, o mentalitate, niste vise.Ei daca tu esti de 18 ani spre exemplu si barbatul de 31 crezi ca poate sa functioneze?
Tu la 18 vrei sa experimentezi, sa cunosti, sa te distrezi.Ala la 31 vrea copii, e prins cu munca sa faca bani, vrea sa ii gatesti, sa ii calci haine ceia ce tu la 18 ani abia ar trebui sa inveti.
Ti-am dat un exemplu cu ani aia dar sper ca intelegi la ce ma refer. Difera mentalitatea, dorintele, visele chiar si fizic si in intimitate se schimba tot o data cu trecerea timpului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Tu chiar crezi cã toti barbatii la 30 de ani vreau copii? Mai sunt unii ce incã vor sã se distreze si la vârsta aia, si bine fac, acum probabil dupã cum aratã studiile sunt cei care inainte de 20-25 de ani nu prea au avut parte de femei, si se poate chiar sa devina afemeiati la vârsta a3-a dar Oricum o sa gaseasca destui, care sunt dispusi. O fatã de 20 de ani este la fel de atractivã ca un barbat de 30 dupã, valoarea sexuala, dupã vârsta de 25 de ani, fetele nu prea sunt cautate, iar barbatii sunt cautãti cel mai mult doar dupa vârsta asta, raspuns familie, copii.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat un exemplu cu chestia aia da nah cand nu avem de ce sa ne legam cautam.
Orice ai incerca tu sa scoti in evidenta mentalitatea difera, iar daca tu spui ca unu de 30 are aceias minte cu una de 18 imi pare rau ca parerea ta despre barbati e asa de prosta.

| SG1995 a răspuns:

Daca e minora da, daca nu, nu vad o o problema.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca unul are 30 de ani, iar celalalt 43, nu, nu-i o diferenta mare. Amandoi au ajuns la varsta in care sunt maturi si pot lua singuri decizii.
Daca unul are 12 ani, celalalt 25, da, e o diferenta prea mare. Deja-i pedofilie. Si sa nu se trezeasca vreun dement pe aici sa zica ca poate ei chiar se iubesc. Ala de 12 ani e doar un copil, inca se joaca cu papusile. Ce-ar putea vedea un adult la un copil?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta de mentalitate e mare. Dar cui sa ii pese? Unui prapadit care se uita la una cu 13 ani mai mica dar ii convine ca e mai tanara? Ca e "buna". Cui sa ii pese? Unei prapadite care se uita la unu mai mare si se bucura de faptul ca el e mai matur/inteligent bla bla? Nu. Fiecare pe partea lui e multumit. Cui ii mai pasa de diferenta de varsta. Desigur si prostia cu "dragoste nu are varsta ". Ne-am dat naiba.

| Romanul86 a răspuns:

Acceptabilă! Ce relație între majori era peste 12 ani în Evul Mediu Răsăritean era considerat ca fiind interes financiar sau perversiune adică era pedofilie sau gerontofilie. În Rusia în secolele 18-19 a fost mare scandal cu gerontofilia adică erau niște bogați care se căsătoreau cu femei foarte tinere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Romanul86):

Era si partial mai bine, nu doar perversitatile, incã de demult se stia ca femeile sunt de fapt copii(adulti) chiar si când se maturizeazã, Se dezvoltã maxim intre 5-17 ani la creierul emotional, de aceea era si asa. Raspuns mame tinere, frumoase, Fidele.