| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Credeti ca prima iubire nu se uita niciodata? In cazul meu de exemplu, il cunosc pe tipul respectiv de la sfarsitul lui iunie, am fost prima data impreuna doua saptamani, ne-am despartit. Am vorbit mult timp la telefon sau pe mess si la inceputul lui noiembrie am mai fost cu el doua saptamani. Ne-am intalnit doar de 3 ori si nu am neaparat amintiri multe cu el si majoritate sunt foarte neplacute, dar nu pot uita, chiar si dupa atata timpcrying. In schimb am prieten de 4 luni, e foarte atent cu mine, ma alinta non-stop, imi face mereu pe plac si arata chiar bine, dar nu pot uita de fostul. Cu fostul vorbesc mai mereu la telefon(o data la cateva zile il sun) si cand ii aud vocea simt cum inima imi bate tare. Acum am facut rost de poze cu el si cand ma uit la pozele alea simt cum imi bate inima mai tare, il vad cel mai frumos tip(desi maj prietenelor mi-au zis ca actualul meu e mult mai dragut ca fostul, ca fostul e urat). Dar nu stiu de ce ma atrage indiferenta asta a fostului(faptul ca-mi vorbeste oarecum distant, iar apoi se apropie mai mult de mine si vorbeste frumos, ca promite ca ne revedem mereu, dar niciodata nu-si face timp). In schimb am ajuns sa detest atentia excesiva pe care mi-o da actualul(faptul ca ma alinta mereu etc.). Nu suport sa-i zic te iubesc si stiu clar ca nu e asa, dar parca cand el imi zice nu pot sa zic ca eu nu-l iubesc. O sa pot uita vreodata prima iubire(primul sarut/prima data cand am facut petting)? O sa ajung sa prind mai mare drag de actualul daca o sa-mi icnep viata sexuala cu el(el are aproape 21, eu 16)? Am facut petting de nenumarate ori, am stat goala langa el, ne vedem aproape zilnic dar mie nu-mi ies din cap cele doua intalniri pe care le-am avut cu fostul si nu pot sa nu-l caut oricat mi-as propune cedez mereu si tot eu il sun. Dau funda cine imi explica cum e cu prima iubire si daca se poate uita(vreau raspunsuri de la oameni care au trtecut prin asa ceva nu fete de 13-14ani)

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se poate uita eu incerc sa uit de una cu care am fost acum 7 ani si nu pot.

| FataCuOchiiCaprui explică:

@Razvanel231 nu cred ca erq iubire aia in clasa a 5a. Eu vorbesc de faptul ca nu pot uita ca a fost primul care m-a atins intr-un anume fel si chiar imi pusesem sperante in relatia aia(vroiam sa o fac cu el). Ca iubiri d`astea am mai avut si eu dar la el chiar am tinut enorm desi nu ne-am vazut de multe ori.
Raspundeti si la cealalta intrebare va rog: Daca o sa o fac cu actualul o sa uit de fostul meu prieten si o sa resuesc sa tin la actualul care chiar ma iubeste?

| Castiel a răspuns:

Eu am patit la fel cu o idioata care o alintam tot asa ca actualul tau dar aia il iubea pe fostul si pana la urma sau impacatbroken heart
In fine, fiind prima ta iubire l-ai iubit cel mai mult (isn't?) pe actualul nu il iubesti sau daca il iubesti nu il iubesti asa mult ca pe fostul,tot ce ai putea face este cea ce am facut si eu sa rup orice legatura cu el sterge pozele din pc,schimba nr de tel sau fa ceva sa numa te sune, nici tu nu il mai suna abtine-te, ignore pe mess/facebook/hi5 (daca folosesti pnm...) ORICE LEGATURA rupta, la inceput poate va fi greu (la mine a fostchatterbox) dar pana la urma o sa ajunga doar o amintire... si il mai iubesti si din cauza indiferentei pe care ti-o da-.- deci ori il lasi pe actualul care te iubeste pentru fostul (care posibil sa ti-o traga/sa nu va intelegeti bla bla stii tu povestile clasice) sau sa rupi orice legatura cu fostul si sa ramai cu actualul sa il uiti pe fostul (cu toate ca nu il vei uita, au trecut 10 luni de cand am patit asta si acum as vrea sa fiu cu fosta, dar ma gandesc ca ea a fost curva dar o uit din ce in ce mai mult pe zi ce trece inca 2 ani si gatalaughing ) deci tu alegi care varianta, asta sau te muti in fiji/haway si o iei de la inceput ^^

| Castiel a răspuns:

Pai tu daca faci sex gata uiti de sentimentele fata de fostul si iti vin alea pentru actualul?rolling on the floor in fine incearca dar pare ciudat sincer...si daca chiar te iubeste ce ai de pierdut?!

| Dolodolo a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata. Primul iubit. Primul sarut. Eu am destui ani si sunt barbat. happy

| Dolodolo a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata. Primul sarut. Prima experienta sexuala. E ceva cu care vei trai toata viata ...cu aceste amintiri. happy

| Iama a răspuns:

Sunt mica dar am avut si eu probleme in dragoste.incearca sa te impaci cu fostul si daca nu macar ai grija ce cine iti incepi viata sexuala ca asa ceva chiar nu se uitasi inca o chestie ca sa uiti prima iubire incearca sa te gandesti la chestiile rele pe care ti le-a facut dar cel mai bine e sa nu te mai gandesti la el

| Razvanel231 a răspuns:

Cum sa nu se uite, prima mea iubire a fost in clasa a 5-a si acea "iubire" m-a inselat si am fost foarte nervos si multe alte chestii. La inceput nu puteam sa o uit dar nu poti sa uiti definitiv adica in sufletul tau mai ai o scanteie pentru acea persoana! Oricum daca chiar vrei sa uiti pe altcineva incearca sa inlocuiesti persoana respectiva cu o alta persoana si va merge. Sper ca ti-am fost de folos :*