| saresipiper a întrebat:

"Credeti ca toti barbatii isi doresc cu adevarat copiii pe care ii fac, sau de fapt vor ca prin acel copil sa supuna femeia, sa fie siguri ca ea nu va mai prezenta interes si pentru alti barbati?"

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu orice barbat isi iubeste copilul. Si nu il fac de frica ca il inseala. Ea il poate insela cu sau fara copil

| darrio2007 a răspuns:

De multe ori barbatii vor doar sex. Daca intervine si un copil, sunt putini care isi asuma responsabilitatea de tată. Mai ales cei tineri.

| RAY a răspuns:

Faza e ca pentru barbati e riscul mult mai mare,astfel acel barbat iti doreste un copil din motive biologice dar si vrea sa se asigure ca este a lui,de aici si gelozia,un copil nu face dintr o femeie supusa barbatului, e eronat sa ajungi la concluzia asta, gandeste rational femeia la divort ramane cu copil, apartament, plus ca barbatul plateste alocatie, desi barbatul pierde mult mai mult in ziua de azi, nu e de mirare ca multi fug de casatorie

| corbulalbrosu a răspuns:

Este in legea firii ca majoritatea barbatilor (normali d.t.p.d.v.) sa doreasca sa faca copii pentru a deveni tati (capi de familie), cu scopul de perpetua specia si prin urmas/ul/i de sex masculin sa-si ''cladeasca'' un arbore genealogic cat mai dezvoltat in ideea de a se mentine... numele de familie. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că toți își iubesc copii.

| SG1995 a răspuns:

Ai de pml. Să ne înțelegem, dacă ești într -o relație faci copii pentru că ambi vreți. Pe scurt e o chestie de compatibilitate, dacă eu vreau copii și x nu înseamnă că nu suntem compatibilI.

| saresipiper explică (pentru SG1995):

Exista barbati care obliga sau chiar ajung sa renunte la relatia cu femeia respectiva din cauza ca aceasta refuza sa faca copii...

| Plato a răspuns:

De data asta, corbul are dreptate. Barbatii nu sunt roboti, sau zombie ce, in loc de creier, cauta sex. Avem *gen* sentimente, normal ca vrem copii, ii vrem pentru ca ii iubim, pentru ca iubim femeia respectiva si ne dorim o familie intreaga cu ea. Nu toata lumea e pe interes, nu toti barbatii sunt niste libidinosi perversi ahtiati dupa sex.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e exact invers, copilul leaga un barbat. Dupa care femeia se poate dezlantui sa faca ce vrea ea, odata ce are copil cu un barbat, barbatul "sclavul" ei.
Bine ca n-o sa fac niciodata copii!

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce gândire au uni pe aci nu e de mirare că fug femeile de voi.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SG1995):

De parcă tu ești mare gagicar laughing.

| saresipiper explică (pentru SG1995):

Tu de fapt spui ca cu cat te porti mai urat cu o femeie o atragi?
Nu iti inteleg gandirea, un om deschis, open minded, accepta sa discute despre orice subiect, obtuzitatea vine atunci cand o persoana considera ca stie tot si ca nu mai are ce invata de la altii. Acestia sunt oameni ingamfati care considera ca pamantul se invarte in jurul lor, iar in cele din urma ajung sa fie singuri.
Femeile nu fug de oamenii cu sufletul cald.

| SG1995 a răspuns (pentru saresipiper):

Reciste-te ce am scris eu și ce a scris cel de mai sus, căruia i-am comentat. Nu eu sunt ăla care face comentarii misogine și apoi mă plâng că nu mă vor femeile.

| SG1995 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nup, dar măcar nu fac afirmați misogine și apoi mă plâng că nu mă fte nimenea.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SG1995):

Comentariile misogine vin de la unii care s-au săturat să fie ținuți în friendzone și refuzați. Îi inteleg.

| saresipiper explică (pentru ForeverAlone97):

Din cauza ca se uita vesnic dupa acelasi tipar de femei...simplu.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru saresipiper):

Nu neapărat. Unii pur și simplu nu au noroc orice ar face. De exemplu eu.

| Adrian7art a răspuns:

Cred că sunt o mie de variante si toate plauzibile..depinde de barbat.
Alceva dacă ăsta e cazul tău si îți cunoști partenerul. cred că iti poti trage singură unele concluzii.
Depinde de ce ai in curte.happy