| RAY a întrebat:

Credeti ca urati trebuie sa fie cu urati, frumosi cu frumosi? asa am auzit ca trebuie sa cauti o partenera/partener pe masura fizicului tau?

Răspuns Câştigător
| Anonimul8297 a răspuns:

In primul rand la un om vezi aspectul fizic, apoi ii vezi caracterul. Un om frumos este mult mai castigat in societate decat unul urat. Bogatii stau printre bogati, inteligentii printre inteligent. Asa si cu uratii si frumosii. Si cum zici tu, ar fi destul de bine sa iti cauti o partenera pe masura fizicului tau pentru a fi, relativ, sigur ca nu te-a luat pe interes.

66 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu inteleg intregul reply...
Ce inteleg din intrebarea ta, e ca ne alegem dupa coperta albastra cu albastru, rosie cu rosu. Eu spun ca oricat de albastra este coperta si eu sunt albastra, tot nu voi fi cu acea coperta fiindca e doar foarte albastra. Dau o sansa intai sa vad daca ne intelegem bine. Intr-adevar, nu ma uit la copertile rosii dar asta nu inseamna (,) copertile albastre imi primesc toata atentia.
Ce ai inteles tu acolo, te referi la aruncatul cu criticatul cu viteza luminii dinainte sa cunosti acea persoana.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Degeaba este el/ea frumos/a daca nu stie sa lege doua vorbe, daca nu stie cum sa se comporte in societate, daca n-are cei 7 ani de acasa. Toti suntem lesinati dupa ambalaj, ca na.dar clar tineretea este trecatoare. Mai bine stau cu baiat mai uratel dar care stie sa ma iubeasca si sa ma respecte, decat cu unu frumos care isi bate joc.

| krs20kriss a răspuns (pentru RAY):

laughing doamne laughing astia-s deia care vor printi pe cai frumos si curve nesatulelaughing) numai disney si filmele xxx sunt de vina ( intelegi tu ce vreau sa zic) bai baiatule nu tot ce zboara se mananca si viata nu e asa de roz cum crezi tu ..se poate sa te indragostesti pe lz 17 18 ani de o fata, nu poti dicta inimi ce sa faca si aia e proasta de bubuie dar e super frumoasa ce fac ia zi-mi tu mie stai cu ea in casa si va jucati de-a mama si tatalaughing doamne ce generatie de copiihappy

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

Tu ai spus ca fetele au pretentii mai mari si eu te-am atentionat ca nu-i asa.
Ala era primul exemplu care imi venea in minte.Da, este posibil si invers, normal ca da.
Craciun fericit.

| krs20kriss a răspuns (pentru Kalla):

Off multumesc lu dumnezeu mai exista si oamnei cu gandire mai matura pe planeta asta happy ma bucur! ai mare dreptate in tot ce spui!happy

| Kalla a răspuns (pentru krs20kriss):

Merci honey happy Craciun fericit.

| RAY explică (pentru Kalla):

Eu n-am craciun

| doaradevarul a răspuns:

Copil imatur si urat ce esti.

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru RAY):

Iubirea e ceva magic pentru tine poate ma rataule, nu o sa ai parte de ea.

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e un ratat ma numai intrebari tampite pune, un distrus.

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru RAY):

In cazul tau nu se va intampla, ratatule

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru RAY):

Iti iei pe mata pagan prost.

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru krs20kriss):

Eu cred ca el va avea una urata si proasta asa ca el.

| penitenciar a răspuns (pentru anonim_4396):

Uita-te ce intrebari tampite a mai postat acest personaj, si ne mai miram de ce sunt asa multi idioti in tara asta.

| penitenciar a răspuns (pentru RAY):

Copil prost si urat intr-un ambalaj si mai urat.

| penitenciar a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti prost si gandesti asa ce poti sa ceri de la viata.

| Ana_4223 a răspuns:

Acum rar mai vezi un cuplu care chiar sa fie frumos din toate punctele de vedere, in fine.
Daca stai sa te gandesti asa ar fi bine, dar chestia e ca la o persoana nu ne atrage doar fiizicul, ci de obicei felul in care gandeste nu caracterul cum zic unii, de exemplu poti avea un caracter care nu este tocmai un model, dar o gandire minunata.
Cel mai bun exemplu este ca o fata frumoasa te poate atrage pe moment daca nu deschide gura, dar o fata care nu este cine stie ce frumusete, dar cu o gandire minunata te atrage imediat, iar din acel moment o vezi cea mai frumoasa.

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

Voi ateii sunteti mereu asa negativisti sau generalizez eu cam mult?
Oricum voiam doar sa fiu educata.Scuze daca te-am plictisit cu politetea mea crestina.

| RAY explică (pentru Kalla):

Nu,nu suntem negatevisti, dar pentru mine craciunul e nimic, e ca o zi normala nu vad nimic deosebit in ea, ca pentru tine nasterea lui krihna, buddha tot pe 25 decembrie, pentru mine si a lui iisus e la fel

| Kalla a răspuns:

Imi pare rau pentru tine atunci.

| RAY explică (pentru Kalla):

Nu,mie nu-mi pare rau, imi pare bine

| Kalla a răspuns:

Da de ce trebuie sa spui mereu asa? Sigur ca nu-ti pare bine.

| RAY explică (pentru Kalla):

Ba imi pare bine ca accept realitatea asa cum este, nu cum as vrea eu sa fie

| Adrian4123 a răspuns:

Daca esti normal la cap nu conteaza fizicul mult. Dar normal ca nu o sa te casatoresti cu un zombie. Conteaza ce ai in cap mai mult. Ma rog, astazi daca esti femeie conteaza ca partenerul sa aiba bani, iar daca esti barbat conteaza ca femeia sa fie "dotata". Eu nu gandesc asa desi "fac parte din categoria celor frumosi". (spun asta deoarece se spune ca doar cei urati spun ca conteaza ce e in interior laughing )

| NoNameexd a răspuns:

Este o prostie sa crezi chestia asta.Din punctul meu de vedere, toti suntem egali.Chiar daca unul este mai bogat, altul mai sarac, important este ce ai in creier si in inima.Degeaba esti frumosul pamantului,daca esti prost de bubui,si invers. Fiecare om difera, in sensul asta, sunt multe tipuri de caractere.Pot exista femei foarte frumoase, care se pun cu barbati "urati", fara sa fie bogati.Bafta

| zurick a răspuns:

Daca urmarim conceptul asta n-o sa mai fie pentru toti parteneri...

| krs20kriss a răspuns (pentru adevaruldoarerau90):

laughing) da se poate si asa laughing)

| Lolităăăă a răspuns:

Nu.

| elyfel a răspuns:

Depinde de gusturile fiecaruia.Frumusuetea e in ochii celui care priveste. Daca o persoana e atrasa de una urata nu are nimic numai sentimental sa fie reciproc.Si cel mai important e ca persoana de care este ea sau el atrasa sa aiba minte.

| PunkyBrunette a răspuns:

Unde ai auzit tu aceasta teorie complet eronata?
Si daca in lumea ta oamenii sunt impartiti in urati si frumosi( din punct de vedere fizic, evident, nu e ca si cum ar conta si altceva la o persoana) banuiesc ca traiesti o viata extrem de plictisitoare.