| whoocares a întrebat:

Credeti ca varsta e improtanta intr-o relatie? si daca da. de ce?

9 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Depinde de limite, depinde cand e diferenta!

| Sweet111 a răspuns:

Iubirea n-are virsta...

| whoocares explică:

. nici eu nu cred ca e importantabig grin vroiam doar alte pareri. merci frumos:*

| CristinaElena96 a răspuns:

M-am amuzat copios de raspunsurile oferite de utilizatori. Daca varsta nu conteaza, atunci sustineti relatiile gen 25-60. Diferenta minora de 2, 3, maximum 7 ani nu conteaza, in schimb diferenta majora de peste 10 ani se simte cu siguranta, intr-o relatie.O, si ba da intr-o relatie conteaza varsta.Cu cat au o varsta mai apropiata cu atat au interesele mai conturate.Intr-un fel apreciez si raspunsurile colegilor de mai jos care spun ca iubirea nu are varsta.Insa diferenta majora dintre cei doi parteneri in mare parte au dus fie la divort(daca sunt casatoriti), sau certuri majore.

| annkaa a răspuns:

CEAuhappy
nu chiar. daca cei doi se iubesc nu vad care ar fi problema.dar daca de exemplu fata are 15-16ani si,, barbatul'' 30 de ani aici varsta e importanta. orice om si-ar da seama ca acel baiat sta cu fata doar pentru...ci nu din dragoste dar cum am mai zis daca cei doi se iubesc si el nu isi bate joc de ea nu este importanta varsabig grinhappy

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Consider ca da deoarece cu cat sunteti mai apropiati de varsta cu atat aveti interese comune.

| Georgi2011 a răspuns:

Eu cred ca varsta nu conteaza atat timp cat in aceea relatie este iubire!

| LaadyH a răspuns:

Nici eu nu cred ca varsta e asa importanta, mai ales daca vorbim de 4, 5 ani.
Mi se pare o problema atunci cand fata sa zicem are 15 iar el 30.sau mai batran.
atunci da, chiar pare o problema.

| lenutza001 a răspuns:

Nu cred ca virsta importa intr-un cuplu deoarece intre iubiri nu exista liminte iubirea libera nu consta intr-o singura persoana pentru totdeuna totul e diferit.ce e drept pentru parinti mult importa virsta prietenului tau si daca e mai mare cu 10 ani nu-ti permit sa te vez cu el si multe altele ceea ce eu consider o mare nebunie! o persoana mai mare alaturi de noi fetele eu consider ca e minunat deoarece stie sa ne invete de bine, a trecut si a vazut multe in viata te poate feri de orice obstacol, judeca mai normal decit altii! importanta este IUBIREA danu nu virsta!