| bianca0234 a întrebat:

Cu lichidul de la erectie ( sau ce este acela ) poti ramane insarcinata? Adica am facut cu prezervativ durex extra safe si dupa cateva minute s-a rupt dar sperma i-a venit abia dupa 10 minute. si nu crede ca s-a rupt in mine adica a scos imediat. ar trebui sa am motive de ingrijorare?

16 răspunsuri:
| Nicky29 a răspuns:

Stai linistita daca nu a ejaculat in tine sansele de a ramane insarcina de la lichidul seminal sunt foarte mici, nu o sa ramai insarcinata sunt femei care se chinuie sa ramana insarcinate si nu reusesc asa usor.Crede-ma nu o sa ti se intample nimic.

| bianca0234 explică (pentru Nicky29):

Nu a ejeculat in mine, dupa ce s-a rupt am pus unul nou si acela nu s-a rupt si a ejeculat in ala.

| JohnnyBi a răspuns:

Lichidul preejaculator contine spermatozoizi la maturitate. deci pot fecunda un ovul. daca la asta te refereai

| bianca0234 explică (pentru JohnnyBi):

Are aproape 16 ani prietenul meu...

| JohnnyBi a răspuns (pentru bianca0234):

Irelevant. cat timp poate sustine o erectie si sa ejaculeze, spermatozoizii sunt la maturitate. (pentru ca prima erectie ca barbat o ai in pantecele mamei, dar ejacularea defineste terminarea dpdv sexual a barbatului).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fetelor voi crede ti că sexul este o joacă? Prea multe dintre voi cad pradă acestui lagel, de a face sex de la vîrste fragede, asa cu oricine le place, prețul plătit pentru 5 minuțele de plăcere este foarte mare, sarcini nedorite, boli transmisibile sexual, voi nu considerati că vă expuneti pericolelor făcînd sex asa oricînd, oricum, si co oricine? Părintii vostrii stiu ce face ti voi? Si dacă da, de ce lasă fete tinere 16, 17 ani să facă ceva care este dedicat doar persoanelor căsătorite, adică sexul.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Flagel, i mi cer scuze pentru greseli gramaticale.

| bianca0234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu imi este de prea mare ajutor...

| DoarImpreuna a răspuns:

Baiul e că cele care vor sarcina rămân greu gravide dar cele care nu vor parcă e pe dos, rămân gravide şi din lichidul de lubrefiere. Bianca... nu te juca. E posibil să nu se întâmple nimic de data asta dar data viitoare nu garantează nimeni.

Da ai şanse să rămâi gravidă, dacă nu de data asta atunci data viitoare.

| Deedeek a răspuns:

Nu, ala doar planteaza puieti de molid sau frasin...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi rămâne însărcinată şi de la lichidul preseminal!

Vezi mai multe detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Nu cred c-ai ramas din atata lucru. Aveti grija cu prezervativele insa, ca daca nu esti bine lubrifiata, se pot rupe. Cati ani ai? Daca ai sub 18 ani, cred ca te-ai cam grabit. Ce faci in cazul in care pe bune ramai gravida? O sa fii nevoita sa renunti la scoala, ca sa cresti un copil.

| Puffalina a răspuns:

In timpul actului sexual se elimina spermatozoizi, deci da, sunt șanse destul de mari. Dar depinde si de tine in ce perioada a lunii erai.

| Robert_Robii_1996 a răspuns:

Lichidul acela de care ai scris tu mai sus ii spune ''Picatura placerii'', care bineinteles poate contine si un pic de sperma, dar in cazul in care atunci cand s-a rupt prezervativul si el avea deja acel lichid, dar a scos repede penisul nu este nici un fel de ingrijorare, dar daca el a continuat dupa-aceea s-ar putea sa fie niste motive de ingrijorare straight face

| bianca0234 explică (pentru Robert_Robii_1996):

Nu a continuat, l-a scos imediat cum a simtit ca s-a rupt.

| Robert_Robii_1996 a răspuns (pentru bianca0234):

Atunci nu ai nici un motiv de ingrijorare, doar daca incepe sa te doara in zona burtii :*