| IloveJustinBieber_6148 a întrebat:

Cui ii este frica de injectii? ca eu plang doar cand le vad (cand trebuie sa le fac eu) voua nu va ieste frica? ati facut vreodata injectii eu trebuie sa fac pelicinina sau ceva de genul asta si am facut una deja... e groaznica

10 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Am avut contact cu acele doar cand mi s-au facut analizele, vaccinurile si cand mi-am dat singura cateva gauri in urechi.Nu mi-e frica de ace, chiar imi place senzatia respectiva, chiar daca suna putin ciudat.

| BAIATUL a răspuns:

Eu am facut pelicinina dintraia sau cum se numeste de 3 ori pe saptamana timp de 2 ani si eram mai mic aveam vreo 10 ani atunci.Nu are de ce sa iti fie frica pentru ca nu iti fac niciun rau injectiile si in plus gandeste te ca e doar o intepatura nu este o rana deschisa(taietura de cutit.)nu trebuie s ate temi.

| BAIATUL a răspuns:

Eu am facut pelicinina dintraia sau cum se numeste de 3 ori pe saptamana timp de 2 ani si eram mai mic aveam vreo 10 ani atunci.Nu are de ce sa iti fie frica pentru ca nu iti fac niciun rau injectiile si in plus gandeste te ca e doar o intepatura nu este o rana deschisa(taietura de cutit.)nu trebuie sa te temi.

| Radioactive a răspuns:

De ce sa imi fie frica? Eu am avut norocul si o singura data in viata mea a fost nevoie sa fac un tratament(in orice caz, nu penicilina), dar eram mai mica si am facut injectii in vreo 7 zile consecutive. In rest, n-am nimic cu ele. Dar nici nu-mi plac, desigur! Si ce imi mai fac, un vaccin, doua, pe an.hee hee Apropo, nu vad legatura intrebarii cu categoria.

| doarEu001 a răspuns:

Am facut moldamin acum cativa ani.si adevarul e ca destul de dureros, se apropie de penicilina:-s dar daca nu faceam atunci acele injectii riscam sa am complicatii cand cresteam sau chiar puteam sa mor.si cred ca si tu daca faci penicilina, inseamna ca e chiar necesar ca sa te faci bine si sa fi sanatoasawinking curajwinking

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu mai asculta justin bieber si asculta rock si sa vezi ca nu o sa-ti mai fie frica

| fluturas2 a răspuns:

Sa nu iti fie teama tu trebuie sa fi curajoasa te pup

| summergirl25 a răspuns:

Uite,mi-e nu mi este frica! Acum am 11ani, am facut penicinina la 6 ore, cand aveam 6ani! Am crezut ca o sa plang, dar nu mi-a venit nicio lacrima! Gandeste la ceva frumos cand iti faci injectia si nu o sa te mai doara!

| agresor024056 a răspuns:

Ce esti un/o prosasta/prost! cum sa-ti fie frica?

| alexander_8456 a răspuns:

Mda...esti fraieraaaa