| ingerassecret a întrebat:

Cum am spus si in intrebarea care am pus-o acum o zi in legatura cu parintii mei ca au aflat de relatia mea cu prietenul meu si mi-a cerut sa ma despart de el si sa numai vorbim niciodata.Le-am spus ca il iubesc si ca el pentru mine este totul dar nu au inteles. Parintii mei nu il plac pe acest baiat si nu il suporta.
Azi am incercat sa vorbesc cu fostul meu prieten sa ii spun sa ne impacam si ca nu ascult ce spun parintii mei dar nu a mai vrut, a spus ca este mai bine sa o lasam asa cum s-a intamplat si sa ne vedem fiecare de drumul sau in viatasad.I-am spus ca il iubesc si ca tin la el si ca de ce imi face asta.Nu spunea nimic,decat se uita la mine.L-am intrebat de ce imi face asta, eu ma lupt cu parintii mei pentru el si el face astastraight face, si m-a lasat sa vorbesc singura si a plecatsad.
Am incercat sa ma impac cu el dar nu sa mai putut face nimic.Nu a mai vrut el desi spunea ca tine la mineoh go on.
De ce credeti ca nu a mai vrut sa ne impacam, daca i-am spus ca nu ma intereseaza ce spun ai mei si ca eu il iubesc?
L-am pierdut pentru todeauna cum sa ies din starea asta?( a fost primul meu prieten si am fost un an si ceva impreuna).

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Prietenul tau a dat dovada de maturitate, tu nu. Exista posibilitatea ca el sa profite de neintelegerea ta cu printii, pentru a scapa de tine. Oricum, o apropiere de mama ta nu ti-ar strica pe viitor. Ea poate sa-ti fie cea mai buna prietena.

8 răspunsuri:
| Azre a răspuns:

Câți ani ai?

| ingerassecret explică (pentru Azre):

| Azre a răspuns (pentru ingerassecret):

Păi și ce-au părinții tăi de fac așa? Lol ai 18 ani... atunci problema poate este el?! El câți ani are?

| ingerassecret explică (pentru Azre):

El este mai mic ca mine, are 15straight face

| Azre a răspuns (pentru ingerassecret):

Ok și care e problema de ce nu te lasă? Pentru că este mai mic? Sau ce?

| ingerassecret explică (pentru Azre):

Da,nu ma lasa pentru ca este mai mic ca mine si a spus ca nu este de minestraight face...am tot incercat sa ii spun ca tin la el dar degeaba.a trebuiet sa renunt la el.sad

| Oana92 a răspuns:

Fie a fost o scuza pentru ca sa puna din nou capat relatiei, fie si-a dat seama ca de fapt relatia cu el iti face tie rau si tine asa de mult la tine incat nu vrea sa-ti faca rau!

| Vlad5631 a răspuns:

Pai eu sunt baiat, baietii nu iau chestile emotionale prea in serios, adica intr-o relaatie baietii pun doar cel mult jumatate din valoare emotionala pusa de partenera, cand a aflat ca parintii tai nu il plac si t-iau cerut sa nu mai vorbesti cu el niciodata sunt 100% sigur ca s-a simtit respins si dizagreat, si pentru ca e baiat acest fapt bune sare pe rana, avand in vedere mica valloare emotionala pusa de baieti in relatii pentru el a fost ceva de genu( nu sunt apreciat aici, e, da-o dracu, mai sunt multe). sper sa-mi primesc funda.