| gfghn a întrebat:

Cum ar trebui sa procedez daca cineva de acelasi sex se simte atras de mine? ))) sa se inteleaga din partea mea respingere totala fara a jigni.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Daca ea ar insista, nu te-ar jigni pe tine?
Este un lucru care trebuie tratat cu tact, dar si cu fermitate. Va trebui sa vorbesti intre 4 ochi cu ea, sa-i zici ca o respecti ca persoana si ii respecti convingerile si orientarile ei, dar numai daca primesti acelasi lucru de la ea, si ii zici ca orientarea ta este strict in cealalta directie.

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Apelezi la o combinatie,o discutie clara cu persoana respectiva,o clarificare discreta si draguta,plus un prieten baiat,care sa te tina de mana sau de umeri.
In felul asta orientarile tale devin evidente si refuzul clar.
Cand ti-a arata preferinta ei pentru tine,a stiut ca risca un refuz,o discutie lamuritoare va pune lucrurile in ordine,iar un baiat cu care te va vedea mai apoi,dovada clara ca spusele tale reprezinta realitatea.
Formeaza-ti un mic discurs in minte, putine cuvinte, dar hotarate, nejignitoare si treci la actiune.
Asa cum ea si-a luat libertatea sa isi exprime gusturile, o ai si tu.
Curaj!happy

| mona a răspuns:

Ii spui frumos asa incat sa inteleaga ca nu te atrag persoanele de acelasi sex

| thealchemist a răspuns:

Intotdeauna respingerea echivaleaza cu o insulta, e ceva foarte personal si nu poti evita sa superi persoana respectiva. tot ce poti sa faci e sa fie cit mai clar, rapid si curat posibil, sa nu prelungesti suferinta.

| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti ca e femeie,ea e barbat de fapt,gandeste ca un barbat, iubeste ca un barbat, vb cu ea ca cu un baiat, spune-i ca asa ceva nu se poate, tu nu placi o pers de acelasi sex, daca baiat era altceva

| h3r a răspuns:

Îi dai țeapă.

| Oana92 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui direct ca tu ai alte orientari si ca o relatia intre voi este imposibila.Asa nici nu jignesti si nici nu oferi posibilitatea de interpretare a vorbelor.

| greyhound a răspuns:

Te uiti in ochii ei, apoi cobori un pic privirea si inchizi usor ochii si ii spui un nu soptit (si dai din cap in semn de negatie)
a mers la Chuck Norris, ar trebui sa mearga si la tine

| gfghn explică (pentru greyhound):

laughing Ce buna idee. practic. am sa incerc ms.de sfat.(Chuck Norris?)

Răspuns utilizator avertizat
| BSwwatch a răspuns:

Ai procedat deja!

| lolylolypops a răspuns:

Discuta cu ea, spune-i ca tu nu esti bisexuala si ca nu te simti atrasa de ea si sa te lase!

| Caddyi a răspuns:

Ii dai o serie de palme ca sa se trezeasca!laughing rolling on the floor

| gfghn explică (pentru Caddyi):

happy. dar nu functioneaza!

| Dragutza_Paloma_Bianka_1998 a răspuns:

Nu m-am confruntat niciodata cu asta dar ma rog fi atent ca sa reti ii spui ca iubesti persoanele cu sex contrar si altceva...nimic succes!