| Alex123cazac321 a întrebat:

Cum arata lichidul preejaculator? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lichidul preejaculator reprezinta o secretie incolora, transparenta cu consistenta aderenta/lipicoasa, fiind produs/secretat in momentul in care barbatul devine excitat si penisul sau intrat in erectie. Lichidul este produs in timpul preludiului, pe parcursul actului sexual, dar si in timpul masturbarii. Atat compozitia cat si cantitatea de secretie difera de la un barbat la altul. In momentul producerii lichidului de catre cele 2 glande Cowper acesta NU contine spermatozoizi. Multa sanatate!

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poate contine, daca persoana in cauza s-a masturbat cu ceva timp inainte.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Este specificat in mod EXPRES '' In MOMENTUL producerii lichidului de catre cele 2 glande Cowper''. Lichidul preejaculator NUMAI/DOAR dupa ce se produce deversarea sa IN URETRA, DOAR pe urma dupa deversare acolo IN INTERIORUL URETREI se poate CONTAMINA (adica sa intre in compozitioa sa) prin procesul de AMESTECARE cu resturi de SPERMA care sa contina SPERMATOZOIZI VIABILI. Contaminarea lichidului preejaculator cu SPERMATOZOIZI se poate produce doar ULTERIOR producerii sale. Priceput? https://www.youtube.com/watch?v=LT02eFA5QUQ

3 răspunsuri:
| MariaShk1 a răspuns:

E roșu