| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa am indragostesc de o fata? stiu ca nu te poti indragosti la comanda, dar vreau sa o iubesc. asta inseamna sa sufar, stiu ca suna ciudat dar vreau big grin si mai am o intrebare. : ce inseamna sa placi?
Dau fundita

9 răspunsuri:
| AR1373 a răspuns:

Nu iti poti ordona sa iubesti,e imposibil dupa mine.
Cea ce simti tu pentru fata aceea este doar o apreciere.
a placea inseamna in limbajul "adolescentilor" sa iubesti,dar eu una cred ca una este sa placi si alta sa iubesti. Daca iubesti asta inseamna ca, cunosti bine persoana respectiva(si cand e nervoasa, trista, suparata), daca placi inseamna doar sa apreciezi o persoana doar prin ce arata la exterior(poate e suparata dar ea are un zambet pe buze)

| neutrino a răspuns:

Dragoste fara suferinta nu se poate, fie ca-ti place sau nu.

| anonim346575 a răspuns:

Uita-te in ochii ei. Daca fata are sufletul bun, te vei indragosti de ea.Dar nu o sa te indragostesti de ea daca te uiti o singura data, priveste in ochii cu atentie. Iar atunci nu te vei indragostit de frumusetea ei si de caracterul ei de sufletul ei. Dar de ce vrei sa te indragostesti de ea?

| Taylor9999999999 a răspuns (pentru anonim346575):

Este speciala pentru mine

| anonim346575 a răspuns (pentru Taylor9999999999):

In ce sens? Tu o sa te indragostesti de ea dar daca ea nu are acelasi sentiment, chiar vrei sa suferi, asta iti doresti tu?

| Taylor9999999999 a răspuns (pentru anonim346575):

Stiu ca e groaznic sa suferi, ea mi-a zis ca si ea ar incerca sa se indragoseasca de mine. big grin

| anonim346575 a răspuns (pentru Taylor9999999999):

TE place? Daca te-a mintit, o cunosti asa de bine?

| Taylor9999999999 a răspuns (pentru anonim346575):

Sunt sigur ca nu m-a mintit, nu stim de mici si dea anul' asta suntem ca fratii big grin nu ar spune oricui ca il place...

| anonim346575 a răspuns (pentru Taylor9999999999):

Ca fratii zici? Cred ca u o vezi mai mult ca pe o simpla prietena ( amica) si ea la fel.Ai un sentiment fata de ea dar numai de prietenie si ea la fel.Insa tu aascultati inima si fa ce crezii tu cu adevarat. Gandeste bine