| Brunetadulce a întrebat:

Stiu ca suna cam ciudat dar mi-am facut un prieten si nu simt aproape nimic pentru el. Vreau sa ma indragostesc de el asa calumea...sa prind drag. El ma iubeste sh imi pare asa rau ca eu nu pot sa ii raspundhappy HELP.

Răspuns Câştigător
| Crina_6989 a răspuns:

Pai mah e greu...dar uite, incearca sa petreci cat mai mult timp cu el, si sa sa iti doresti lucrul asta, nu stiu, petreceti timpul cu el facand lucruri p care tu le adori, si poate in felul asta., o sa prinzi drag de el

3 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Daca nu ai sentimente pentru el nu te mai chinui degeaba,e clar viitor impreuna nu cred ca veti avea, trebuie sa iti placa ceva la el (ceea ce tu nu gasesti, nu gasesti nimic la el sa iti placa)altfel nu exista asa zisa,, iubire,, daca nu iti place nic mai bine da-i drumul nu il fa sa sufere.

| Damii a răspuns:

Eu nu inteleg...cum adica vrei sa te indragostesti? Dragostea nu apare cand vrei. Parerea mea e alta. Poti ramane prietena cu baiatul asta dar tu o sa te indragostesti cand trebuie...cand o sa-ti vina randul.

| zanamaseluta_8806 a răspuns:

Daca nu merge sa prinzi drag de el, spune-i-o. altfel el va crede cal iubesti. mai bine fii sincera. sinceritatea poate sa te scoata din acesta problema. incearca sa gasesti chestii in comun pentru a prinde drag de el.