| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ii spun unei fete daca vrea sa isi petreaca ziua cu mine... ceva complimente inainte etc., am incercat sa fac cateva "replici" dar nu mi-a iesit nimic, pur si simplu nu ma pricep la complimente happy. Multumesc pentru raspunsuri

6 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Complimentele ar trebui sa vina cand sunteti "la intalnire".Ai putea sa-i spui, pe ton de gluma :"Sti ca esti extrem de draguta si frumusetea ta ma face sa vreau sa-ti dau un suc big grin. Vrei sa-ti petreci ziua cu mine?"

| NnDWtf a răspuns:

Lasa replicile deoparte, ca iti faci degeaba hartii. Te pierzi cand vorbesti cu ea.
Spune-i ca ii sta bine in ce p*m e imbracata, ca iti place cum pute, ca iti place culoare ochilor ei de sticla, pielea ei care te zgarie. etc.
Nota: Pamflet, te prinzi tu ce e in locul glumelor.

| anonim_4396 explică (pentru NnDWtf):

Vreau un mod frumos de a ii spune ce ochi frumosi are, cum e imbracata, etc. nu imi place sa o zic direct.

| NnDWtf a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey! Stiai ca ochii tai seamana cu cei ai bunicii mele?
Ea: Serios?
Tu: da, ea a murit acum 3 ani oricum.

Daca incepi cu serenade o sa te ia in ras. Totusi, nu te duce la ea sa-i faci o lista orala gen "Imi plac ochii tai, imi place unghia ta, imi place parul din nas" ca n-are nici un farmec. Spune-i-le pe rand, de-alunul unei conversatii. gasesti tu cu ce sa potrivesti lucrurile si cum sa o minti frumos.
Si cand spun sa minti, nu ma refer la faptul ca tu ii spui ca e frumoasa si ea de fapt are cuib de serpi in cap, ci la faptul ca minti gen "imi plac ochii tai, seamana cu ai lui X".
Totusi, nici un baiat nu da 2 bani pe ochii fetelor laughing s-ar putea sa se prinda ca minti

Răspuns utilizator avertizat