| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa scap de emotiile foarte ciudate? De exemplu cand vorbesc cu mai multi oameni sau ma duc intr-un grup de oameni, ma intimidez si ma simt foarte incomod si imi vine sa rad (idk why laughing ) ma simt si rusinat cumva.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Rasul e probabil modul in care psihicul tau scapa de stresul provocat de situatia respectiva.

Nu pre ai ce sa faci, tot ce poti face e sa continui sa te afli printre oameni pentru a invata cum sa gestionezi situatia.
Ce poti face este sa te gandesti daca a existat o situatie in care nu ai avut problema cu emotia si sa incerci sa aplici conditiile respective (poate erai cu un prieten apropiat, poate era vorba de ceva subiect care te interesa etc).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sau ma duc intr-un grup de oameni
De ce te duci acolo? Ce grup? Ce treabă ai cu un grup mare de oameni? Cât de mare?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pai unde e o echipa de copii care joaca fotbal de exempl, sau pur si simplu unde sunt 2-3-5-7 copii prietenii si sa ma bag cu ei sa ma joc

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am înțeles.
Și când te apropii de ei, când începe starea, când ești printre ei? Începe imediat? După ce începi să te joci, nu îți trece?