| CevaNormal a întrebat:

Cum credeti fetelor cat de important este ca baiatul sa inteleaga si sa sustina fata in momente mai dificile si cata rabdare trebuie sa aiba? Argumentati raspunsul, si cum trebuie ele sa actioneze in semn de multumire...

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Pai orice baiat ar trebui sa-si sustina prietena la bine si la rau deoarece el este cel de care ea are nevoi in momentele grele, si daca pana si el o dezamgeste. Trebuie sa fie destul de rabdator din punctul meu de vedere pentru ca fetele sunt mai sensibile si trebuie sa te porti foarte usor cu ele. Iar ele in semn de multumire, cred ca orice fata care este indragostita de prietenul ei stie cum sa se comporte si cel putin sa nu faca greseala de a nu i-o arata, pentru ca asta l-ar indeparta. Cu cat ii multumeste mai mult si il respecta pentru ceea ce face, cu atat el o sa se simta mai bine si o sa inceapa sa se comporte cu ea din ce in ce mai bine si sa-i dea mai multa atentie si rabdare. In schimb daca vorbim doar de relatiile de prietenie, atunci ea ar trebui sa se comporte cu el indeauns incat sa nu-i dea de inteles altceva, frumos dar nu foarte apropiat. asta in cazul in care nu vrei sa te alegi cu un admirator. happy Success!

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Rabdare trebuie sa aiba multalaughing. Si sa stie sa fie sensibil cand este cazul.

| Altair22 a răspuns:

Exista momente in care pur si simplu nu exista nimic care sta in putintza fortelor noastre de a ne putea ajuta "iubirile" sa treaca mai departe peste ceva. Mai sunt si catari din aia ce se pun cu curu'n asfalt si oricat ai vrea sa ii ajuti ei/ele tot " ihaa ihaaa iiiihaaa" si " nu nu nu " laughing aiurea exemplu da` no' laughing

Sincer... pentru baieti in general este chiar fustrant si obositor cand fata lor incepe cu " Vaaai Ionel ( sau alt nume tongue ) sad uite ce s`a intamplat! " si el poate fi ceva de genu' " raised eyebrows WTF " sau " rolling eyes Incepe... " thinking

Oricum, daca baiatul o va ASCULTA pe fata oricare ar fi problema ei sau oricat de aiurea ar fi si totusi chiar daca i s`ar parea nesemnificativa TOTUSI el sta acolo jos si o asculta si o lasa sa`si spuna of`ul si sa se descarce, 70% din problema ei e ca si rezolvata.

Evident, baiatul in mod cert isi va demosntra sprijinul care i'l acorda fetei prin simplu fapt ca o asculta, o va lua in brate si o va saruta tandru, ii va spune frumos ca orice ar fi el va fi alaturi de ea si nu o va lasa la greu.
Dupa parerea mea, aceastea sunt cele mai minunate cuvinte posibile scoase din gura unui baiat.

Si credeti-mahee hee nici nu stiti cat de mult inseamna asta pentru o fata.

Sa nu uitam ca uneori tacerea are cea mai tare voce happy

| ÅñdRa a răspuns:

Mai intr-o relatie amandoi trebuie sa se inteleaga si sa se sustina, si daca unul dintre ei are o prb celalalt trebuie sa fie foarte intelegator si sa aiba rabdare, si in semn de multumire poate sa-i arate cat de mult il iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte important sa ne sustinem unul pe celalt, de regula baietii sunt mai putin sensibili si la capitolul subtilitate stau si mai rau, trebuie sa atentionam noi de cele mai multe ori, daca totusi intelege noi multumim de fiecare data, n-am vazut barbat nemultumit, femeie da laughing laughing laughing