| LoL1234567890 a întrebat:

Cum e sa faci sex prima oara? de la ce varsta ai putea sa iti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| ciara111 a răspuns:

Prim oara te doare,deoarece ti se rupe himenul,dar este o durere trecatoare, nu va insista, iar viata sexuala ar fi indicat sa o incepi cand simpti si tu ca esti pregatita pentru asta, si cand chiar ai incredere in aceea persoana

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incepand de la 18 ani.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Vârsta recomandată ar fi 17-18 ani. De ce 17-18 ani şi nu mai devreme?
1. Pentru că începerea sexuală de la o vârstă mai fragedă favorizează riscul apariţiei cancerului de col uterin.
2. Pentru că nefiind informată despre riscurile actului sexual neprotejat, poţi contacta o BTS (boală cu transmitere sexuală), sau te poţi alege cu o sarcină nedorită.
3. Pentru că, de asemenea; nefiind informată despre metodele contraceptive, ai putea să foloseşti unele metode ineficiente şi eronate precum: coitus interruptus (metoda coitului întrerupt), metoda calendarului, a temperaturii bazale, etc.
Viaţa sexuală se începe atunci când crezi că eşti destul de pregătită din absolut toate punctele de vedere.
Trebuie să ţii cont de faptul că prezervativul nu trebuie uitat nici măcar o singură dată, pentru că AC(anticoncepţionalele) te feresc de o sarcină nedorită, însă nu şi de o BTS.
De asemenea, trebuie să iei la cunoştinţă şi faptul că pastila de a II-a zi( contracepţia de urgenţă), nu este o soluţie favorabilă, întrucât urmările administrării ei pot fi neplăcute.
Şi nu în ultimul rând, pentru a evita/atenua durerea la primul contact sexual, este necesar preludiul şi, de ce nu, şi un lubrifiant pe bază de apă, care te ajută şi să previi ruperea prezervativului facilitând actul sexual.
O zi frumoasă!

| elasexygagica a răspuns:

Cand ciripeste pasarica love struck

| liviu42 a răspuns:

Varsta potrivita este la maturitatea organelor sexuale. Cum sa fie prima data. depinde de la fata la fata de la baiat la baiat daca are ceva experienta,daca nu are experientza poate termina inainte sa intre in tine, deci vei vedea cum va fi, dar nu te mai lua dupa cele ce tot scriu pe aici din auzite, ca doare rau ca etc. Intai invata sa te protejezi.

| SociallyDepressed a răspuns:

Prima oara, daca nu esti destul de excitata o sa te doara.
Inainte sa faci acest pas trebuie sa stii totul despre BTS si contraceptie.
Iti incepi viata sexuala cand indeplinesti simultan urmatoarele conditii: ai minim 17 ani si jumatate, este capabila sa te duci la ginecolog si sa platesti consultatiile, iti poti asuma responsabilitatea unei sarcini, ai bani pentru metodele contraceptive, analize, prezervative, etc si ai un partener stabil, pe care il iubesti, il cunosti foarte bine si de care te simti atrasa.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| cypryan_3322 a răspuns:

Prima data o sa te doara un pic deoarece ti-se rupe himenul dar nu iti face griji ca va trece! A si viata sexuala incepe de obicei cam la 17-18 ani depinde.

| RapperuL_7603 a răspuns:

17 in sus happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nefiind intr-o dispozitie excesiv de buna, o sa-ti raspund direct si la subiect:
1.Simplu.Ti-o baga si ti-o scoate.
2.De la 22 in sus.Nu de la 16-17, ca ti se deformeaza oasele in tine.

| iFuckingHateYou a răspuns:

Pai e bine. smug cam de la 16, 17. :d

| maria_2139 a răspuns:

Nu stiu sigur cum e dar cred ca e fain si viata sexuala se incepe cam da la 16 17 ani in sus asa zic eu

| ღღRoxyღღ a răspuns:

Prima data te doare foarte tare, a doua oara te mai doare iar a treia oara nu te mai doare incepe sa-ti placa si stii ce bine te simpti mai ales cand iti baga penisul.eu nu am facut niciodatadar mi-a spus niste prietene carea au facut s-au simtit foarte bine