| Amiiii69 a întrebat:

Cum fac doua persoane sa se impace? Este vorba despre prietena mea. Faza e ca fostul ei prieten crede ca B(prietena mea) si-a batut joc de el si s-a bagat cu el doar ca sa-l faca gelos pe alt baiat. Eu am incercat azi sa-i impac si alte alea dar nu merge iar el mi-a zis ca nu vrea sa o raneasca si ca raspunsul lui ar fi 50% da 50% nu..Chiar tin foarte mult la prietena mea dar nu vreau sa sufere si la baiatul acela si vreau ca ei sa fie impreuna pentru ca se vede de la o posta ca se iubesc. Ajutati-ma! Funda celui mai bun raspuns:*:*

1 răspuns:
| andreeaemilia a răspuns:

Trebuie sa vorbesti serios cu prietena ta si s-o convingi ca daca il iubeste va trebui sa vorbeasca ea cu el si sa-i spuna adevarul. Nu trebuie sa intervii direct intre ei oricat de mult ai vrea sa-i vezi impreuna, lasa-i pe ei sa-si rezolve problemele. Ceea ce poti face tu e sa o faci pe prietena ta sa inteleaga importanta comunicarii si lamuririi problemelor dintre ei. Daca poti face asta ai facut tot ce depinde de tine.