| andrutzic a întrebat:

Cum imi conving prietenu sa nu mai fumeze? Mrs Fundaa:*

Răspuns Câştigător
| dEvoNeL a răspuns:

Incearca sa ii iei ceva ce ii apartine si la care tine mult...sau incearca sa fii distanta fata de el timp de 1-2 zile, sa vezi cum reactioneaza, si apoi daca intreaba dc esti asa cu el ii spui din cauza fumatului.Parerea Mea big grin

10 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Cat timp nu fumeaza pe banii tai, nu cred ca ar trebui sa ai ceva de comentat.La urma urmei, daca nu iti place ca prietenul tau sa fumeze, iti gaseai unul nefumator.Nimanui nu-i place sa i se puna conditii sau sa i se impuna sa se schimbe. Daca il placi si tii la el,il accepti ca atare,cu tot cu tigara in mana. Poti, cel mult, sa-i spui sa nu fumeze in preajma ta daca te deranjeaza.

| answer a răspuns:

Baru are cea mai mare dreptate! happy Cunosc cazuri!

| baru a răspuns:

Sall. Daca mai fumeaza, va ramane impotent. Asa ca---- El va hotara. Pa!

| vladmR a răspuns:

Ii zici ca daca nu se lasa de fumat te desparti de el

| Annie2498 a răspuns:

Poi spune-i ca nu este bine, si ca el va avea de suferit pe viitor. Spune-i ca daca nu se gandeste la el, macar pentru tine sa se lase. Daca nu vrea atunci lasa in pace, isi va da el seama.

| cohyChocolate a răspuns:

Ii spui ca daca nu mai fumeaza i`o fumezi tu in fiecare searalaughing!

| krina07 a răspuns:

Daca tine intr-adevar la tine atunci daca-l vei ruga cred ca se va starui sa-l lase.Am aceea-si problema ca si tine, insa eu pun o conditie ca cit timp va fuma eu nu voi minka.asa mkar il sperii un pic, si sa stii ca functioneaza, nu-l fortzez sa-l lase ca stiu ca nu va merge insa il rog si-i lamuresk in fiecare zi ca nu e bine si dupa cum vad ma intelege, incearca si tu, daca nu e indiferent fata de tine o sa te asculte! bafta*****

| Mihai_6441 a răspuns:

Spune ca daca se lasa de fumat ( ceea ce nu iti place poate ) o sa faci si tu ceva pentru el ceva ce nu i-ar place ca tu faci ( sa nu se inteleaga altceva )

| Layla1990 a răspuns:

Incearca sa-l faci sa iti explice pentru ce fumeaza, de ce si ajuta-l sa inteleaga ca nu e bine ceea ce face. Daca nu merge si e irascibil. spune-i ca tu nu poti saruta un baiat care miroase a tutun toata ziua, ca nu iti place.sau cel putin sa nu fumeze cand stie ca urmeaza sa se intalneasca cu tine sau cand este cu tine.Trebuie sa stie si el ce sa aleaga daca tine la tine cu adevarat te va intelege.

| delir_4606 a răspuns:

Felicitari Roxana pentru raspuns. El nu va renunta asa usor la tigara daca ii spui ca ai sa-l parasesti. Ii poti spune de ce te deranjeaza ca fumeaza si sa-l rogi sa nu mai fumeze de fata cu tine. Daca tine la tine va respecta acest lucru (vorbesc din propria experiente - eu unul i-am respectat dorinta dar i-am spus ca nu am sa ma las de fumat ca pana la urma fac ce vreau cu mine si doar cu mine).