| LoveIsNotForMee a întrebat:

Cum pot sa conving pe cineva sa nu mai fumeze?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Si eu incerc sa il conving pe varumiu' sa se lase de 3 ani de zile, degeaba i-am zis ca nu sunt bune, ca aduc boli, etc etc, daca persoana respectiva nu vrea cu adevarat sa se lase nu o vei convinge.

3 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Spune-i ca isi consuma sanatatea si banii asa singur isi va da cu seama de ce ia-i spus si o sa se lase.

| Morphines a răspuns:

Spunându-i că s-au scumpit țigările la 100 de lei, sigur n-o să-și mai ia. Sau, eventual, spune-i că așa cum tu poți să nu fumezi, o poate și el face la fel de bine, explicându-i riscurile pe care le implică fumatul.

Salut!

| Bogdanel97 a răspuns:

Daca fumeaza de mult nu prea ai avea sanse zic eu. Hai sa incercam un test. Cere-i o bancnota de 10 lei sau cat vrei tu si dai foc in fata lui, si spune-i ca asta face el de fapt cu banii, le da foc. Nu stiu daca se lasa de fumat dupa asta, dar macar ar trebui sa isi dea seama ca arunca banii degeaba pe tigari. El ar trebui sa isi impuna in cap sa se lase. Dupa un timp devii dependent si de la tigari si nu mai poti fara ele. Sper ca ti-am fost de ajutor. happy