| anonim_4396 a întrebat:

Cum intreb o fata daca vrea sa fim impreuna?
CITITI TOT: imi place de acea fata, si si ea mi-a spus ca ma place, mai nou vorbim foarte mult pe mesaje si la telefon, (suntem si colegi de scoala, si cand suntem singuri, in special, ne distram foarte bine) ne comportam dragut unul cu altul, ba chiar vroia sa ma invite la un film, da nu poate merge pentru ca nu vrea sa le spuna parintilor ca merge cu un baiat, si nici nu vrea sa-i minta.
De curand am aflat ca si ea ar fi vrut sa ma intrebe daca vrea sa fim impreuna (am vazut-o ca se uita la o intrebare pe TPU despre cum sa-l intrebe pe un baiat cum sa fie impreuna, si era un raspuns in care zicea
,, intreaba-l daca vrea sa mai traiasca" si chiar asta m-a intrebat... deci ea se referea la mine. Deci mai pe scurt cred ca si ea vrea sa ma intrebe asta, insa mie mi-e frica sa o intreb, poate o sa se sperie, poate nu o sa mai vorbim la scoala, deci mi-e frica!

Sper ca ati inteles ceva, si imi cer scuze pentru eventualele greseli de exprimare!

Va rog ajutati-ma, DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui in fata.da-i de inteles,gen sa fi dragut cu ea(doar cu ea), sa-i iei apararea intr-un conflict la scoala, ajut-o(cara-i geanta sau ajut-o la teme/invatat), fa-i complimente, ia-o de mana(contact fizic). apoi la un moment dat cand iti faci curajul poti sa o inviti undeva(avand in vedere ca e iarna, undeva in interior, iti recomand).La intalnire poti sa-i spui ca o placi si sarut-o.
mult noroc!

| MissMoon a răspuns:

Comunicarea fata in fata e soluția. Discutati deschis este atât de ușor.

| Anana191 a răspuns:

In ultima vreme am petrecut mult timp împreună. Si m-am atasat milt de tine. Vrei sa fim impreuna?

Mai lungeşte tu rolling on the floor eu zic ca pentru un inceput e bun. Adauga lucruri care-ti plac la ea. Scrie ceva drăguț care s-o atingă la suflet.