| IamJoKeR a întrebat:

Cum poate scapa o persoană, fiind fata sau baiat de masturbare?

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Iti gasesti o ocupatie

| IamJoKeR explică (pentru PrintesaGumitaa):

Nu era vorba de mine, dar in fine.

| doctorandus a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Dorinta de a renunta permanent la masturbare este o problema psihica, ea trebuie discutata cu psihiatrul.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un obicei.
Nu comentez din punct de vedere moral.
Rar, este un act fiziologic. Des este un viciu.
Dacă ai o viață sexuală normală de cuplu e mai ușor. Dacă nu, să fii mulțumit că poți ține impulsul sub control.

| IamJoKeR explică (pentru sadrian46):

Întrebarea a fost pusă la general, nu e vb de mine, ca daca ar fi fost, specificăm asta, dar nu e despre mine, întrebarea e pusă la general

| sadrian46 a răspuns (pentru IamJoKeR):

Întrebarea ai pus-o la general, dar curiozitatea și preocuparea a fost personală.

| Holiday a răspuns:

Sexul o rezolva si pe asta.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Găsind pe cineva pentru a întreține relații intime. big grin

| Seba2013 a răspuns:

Prin infranare organul senzitiv ramane linistit. Deci simplu.

Dupa aceea prin stapanirea pasiunilor. Creierul rational trebuie sa controleze instinctele. In felul acesta se ajunge la ataraxie, pentru ca pasiunile perturbeaza animul.

| Blueberry8 a răspuns:

Te abtii! Faci sex! happy

| Adriann92 a răspuns:

Da