| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ii spun unui baiat ca il plac? Stiu ca poti sa ii spui simplu ca il placi, dar eu sunt cam timida...el mi-a spus intr-un fel ca ii place de mine, dar acum nu stiu daca ii mai place...el e un pic cam pervers si nu imi pot da seama daca place alte fete..si cum am spus, eu sunt foarte timida.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ti-a spus ca te place cred ca ar trebui sa ii zici, pe urma sa nu regreti ca ai ratat sansa.
Stiu cum e sa fii timid, si eu sunt, dar cu toate astea cand a fost vorba de fata pe care o placeam mi-am invins timiditatea si i-am spus. Incearca sa faci acelasi lucru, crede-ma ca vei regreta mai mult daca nu ii zici decat daca ii zici si el nu te place.
Iti doresc succes.
P.S. Cati ani ai? Daca nu-s prea indiscret.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce însemnă la tine "cam pervers"?
Dacă ești timidă, mai stai, nu te arunca cu capul înainte, mai studiază "terenul".
Pa, pa.

| Florenta16 a răspuns:

Spune-i ca il placi prin jocuri subtile de cuvinte. Trebuie sa isi dea seama, daca nu, ia-ti timiditatea in dinti si spune-i, altfel nu o vei face niciodata. pana la urma, daca nu te place nu este un capat de lume, ca nu depinde soarta noastra de asta! Viitorul ni-l putem face si singure. Bafta si La multi ani!

| RaduIAndrei a răspuns:

Cel mai usor ar fi sa il faci pe el sa-ti spuna, dar ai putea sa-i dai de inteles ca iti place de el sau sa iti faci curaj si sa ii spui in fata. Nu te gandi la faptul ca te va refuza, deaorece, chiar de se va intampla asta probabil nu te merita si nu stie ce pirde.