| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa il conving pe prietenul meu ca mai sunt virgina daca chiar sunt cu adevarat. Acum cateva zile si-a introdus degetul in vagin si spune el ca a intrat prea multlaughing. m-a inebunit pe tema asta! E posibil asa ceva?:-s
Am nevoie de sfaturi, cum sa il conving nu de misto uri!

Răspuns Câştigător
| CloseToYou a răspuns:

I-ai permis uni baiat sa te atinga(ba chiar mai mult) in zona intima,ceea ce inseamna ca, teoretic, ai confirmat ca esti disponibila pentru actul sexual.Totusi,practic esti in continuare virgina.Nu ai cum sa-i demonstrezi asta, chestia asta nu se vede.De fapt,cred ca si el stie asta, dar incearca sa te convinga ca nu mai esti virgina deci poti sa faci sex cu el, el fiind cel responsabil pentru asta...Nu mi-ai spus varsta,deci nu stiu gradul de maturitate al tau si al prietenului tau, care imi pare cam,, interesat'' de sex.In orice caz, pierderea virginitatii e unul din cele mai importante evenimente din viata unei fete, deci te sfatuiesc sa faci asta atunci cand te simti pregatita si cand simti ca persoana e cu adevarat POTRIVITA happy
Bafta! kiss

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Pai nu mai esti daca ti-a bagat degetul! Te-a pacalit!

| Mystique_5599 a răspuns (pentru foxi):

Himenul nu se rupe de la un deget laughing

| foxi a răspuns:

@Mystique_5599
Nuuu...ca-i de tabla... dupa parerea ta!

mariana
| mariana a răspuns:

Nu trebuie sa-l convingi de nimic si nici nu trebuie sa permiti unui baiat sa-ti atinga partile intime pe considerentul ca, te poate infecta cu cine stie ce microbi (mainile nefiind proaspat spala-te) si este un act indecent, mai ales ca nu ti-ai inceput viata sexuala, asa cum sustii.
Himenul este o membrana relativ elastica, care se afla la cca 1, 5 cm de la intrarea in vagin si poate fi lezat, daca se actioneaza cu un corp rigid. Daca s-ar fi rupt ai fi simtit o durere si este posibil sa fi curs si putin sange daca s-ar fi rupt.
Himenul nu acopere etans colul uterin deoarece prin el trebuie sa poata iesi sangele rezultat din ciclul menstrual. Pune-l pe prietenul tau sa se informeze de pe Internet, exista suficiente materiale in acest sens.
Fii de rog atenta si pastreaza-ti aceasta "comoara" pentru omul pe care o sa-l iubesti si mai ales la timpul potrivit, atunci cand vei fi mai mare pentru a-ti putea asuma si riscurile ce vin o data cu inceperea vietii sexuale.
Un gand bun si multa sanatate.

| LauraFlorentina12 a răspuns:

Incearca sa-i expşici ca intra prea mult deoarece folosesti tampoane, sau asa e normal alt ceva nu pre stiu ce sa zic, du-te la un medic ginecologh si scoate-ti certificat medical cum ca esti virgina.Succes.