| aNonimm06 a întrebat:

Cum pot sa il/o uit p fosta/fostul prieten?sad. am incercat s ma combin si cu alcv da tot nu am reusitsad. o/il iubesc si acum dp 7 luni. Dau funda la cine ma ajuta si p cine cu ceva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| micutsa19 a răspuns:

Lumea vorbea dar tu te-ai convins de asta sau doar ai ascultat de gura lumii?
in fine asta conteaza prea putin stiu perfect cum te simti acu o vara am patit la fel si nu era ca vorbea lumea eu chiar am vazut cu ochii mei era in fata mea cu alta in brate nu iti dai seama prin ce am trecut in momentul ala,,,dar l-am iertat apoi mi-a facut alta surpriza cu alta sa zicem ca am trecut si peste asta pentru ca eu chiar il iubeam,iar el vazand ca imi pasa si ca ma doare tot ce a facut ca drept rasplata s-a culcat cu prima si astea au fost doar greselile mai mari sa zic asa,,, gandeste-te cate am iertat ''in numele iubirii''si totusi nu puteam sa il uit mai tarziu am incercat sa ma razbun pe el dar am cazut tot eu in propria plasa k m-am atasat si mai mult de el si tot eu am avut de suferit,,, a trecut cam un an de atunci si nu pot sa zic ca inca mi-a trecut complet cateodata inca ma mai poarta gandul la el desi am si am avut alte relatii in acest timp,,, se zice ca timpul le rezolva pe toate doar ca din pacate timpul se misca cam greu,,, dar totusi e singura noastra sansa sa trecem peste,,, SPERAND
bafta sper sa treci peste mai usor decat mine si ai grija de alta data sa nu mai cazi in plasa lor

6 răspunsuri:
| micutsa19 a răspuns:

1]incerci cu altcineva(dar asta ai zis ca nu functioneaza)
2)nu te mai gandesti la el/ea iti cauti ocupatii distractive iesiri/plimbari cu prietenii
3)gandeste-te ca nu se merita trebuie sa mergi mai departe lui/ei oricum nu ii pasa si de ce sa suferi pentru cineva care nu ii pasa? stiu ca mereu imi spunea mama ˝lasa ca ce e al tau e pus deoparte˝ ai o singura viata si nu ai timp sa astepti pe cei ce vor sa ramana in urma el/ea face parte din trecut iar acum tot ce conteaza e prezentul si viitorul...nu ne-ai dat detalii:varsta, motivul despartirii poate aveam mai multe sfaturi mai folositoare
bafta trebuie sa treci si peste asta

| aNonimm06 explică (pentru micutsa19):

. motivu despartiri a fost k lumea vorbea k are p alta. sad eu am 16 ani.
.Cu siguranta odata si odata o s treaca pentru ca trebuie s am incredere in mine!:*. Oricum multumesc mult!:*

| aNonimm06 explică (pentru micutsa19):

sad. Nu stiu daca era chiar adevarat dar am banuit si eu k la un timp se schimbase si nu mai era la fel. Imi pare rau pentru tinesad. Eu mai incercat s il fac gelos. mi.am pus si status.uri, mi.am pus si poza cu un baiat la avatar dar nimic. totusii ma doare cand il vad in fiecare zi. dar sper s trec odata peste tot si s nu mai iubesc p cine nu merita:*. Inca odata imi pare rau pentru. tine. o sa fie bine odata si odata big hug mss mult d sfaturii >big grin

| micutsa19 a răspuns (pentru aNonimm06):

Asta e vom trece peste toate singura putere sta in noi, noi suntem sigurele care ne putem ajuta pentru ca nimeni nu stie ce e in sufletul nostru un sfat e usor de dat dar sa traiesti ce traieste aceea persoana e imposibil pentru ca fiecare iubeste si sufera in felul lui... evident ma doare cand il vad in poze cu altele si mai rau cand le declara iubire cel putin asteia cu care e acum,,, deci ca o urasc e putin zis...imi vine sa o strang de gat ca s-a bagat peste mine,,, dar un lucru stiu sigur nici ea nu e prea fericita cu el pentru ca s-a invatat baiatul cu mai multe si mai rau din cate am inteles i s-a si daruit deci dati seama ca acum plateste si ea pentru ce a fc

| micutsa19 a răspuns (pentru aNonimm06):

Si nu uita in aceste momente e nevoie de cea mai buna prietena,,, sa stii ca ai ''un umar pe care sa plangi''cel putin eu am avut nevoie si la propriu si la figurat avand in vedere ca sunt o fire mai emotiva si plang cam din orice:d

| micutsa19 a răspuns (pentru aNonimm06):

Lumea vorbea dar tu te-ai convins de asta sau doar ai ascultat de gura lumii?
in fine asta conteaza prea putin stiu perfect cum te simti acu o vara am patit la fel si nu era ca vorbea lumea eu chiar am vazut cu ochii mei era in fata mea cu alta in brate nu iti dai seama prin ce am trecut in momentul ala,,,dar l-am iertat apoi mi-a facut alta surpriza cu alta sa zicem ca am trecut si peste asta pentru ca eu chiar il iubeam,iar el vazand ca imi pasa si ca ma doare tot ce a facut ca drept rasplata s-a culcat cu prima si astea au fost doar greselile mai mari sa zic asa,,, gandeste-te cate am iertat ''in numele iubirii''si totusi nu puteam sa il uit mai tarziu am incercat sa ma razbun pe el dar am cazut tot eu in propria plasa k m-am atasat si mai mult de el si tot eu am avut de suferit,,, a trecut cam un an de atunci si nu pot sa zic ca inca mi-a trecut complet cateodata inca ma mai poarta gandul la el desi am si am avut alte relatii in acest timp,,, se zice ca timpul le rezolva pe toate doar ca din pacate timpul se misca cam greu,,, dar totusi e singura noastra sansa sa trecem peste,,, SPERAND
bafta sper sa treci peste mai usor decat mine si ai grija de alta data sa nu mai cazi in plasa lor

| Maria_Andreea_1998 a răspuns:

Problema asta o am si eu... cred ca unele persoane nu sunt demne de dragostea ta... pur si simplu trebuie sa incerci sa accepti situatia, si cel mai important nu`i arata lui/ei ca iti mai pasa, cu cat ti o persoana mai departe cu atat te va dori mai mult.