| Dudyy a întrebat:

Cum pot sa-mi controlez gelozia?

Răspuns Câştigător
| Kennziiie a răspuns:

Uite ce se întâmplă dacă postezi pe TPU. Trebuie doar să ma întrebi, ştii doar că gasesc orice oh go on.

14 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Trebuie sa crezi in persoana iubita ca sa nu mai fi gelos.

| dragos9234 a răspuns:

Gelozia este unul dintre cele mai puternice sentimente.Nu o poti controla dar o poti ignora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii indiferentawinking fa-o/fa-l pe acea acea persoana care te face geloasa sa creada ca prin asta doar scade in fata tabig grin eu asa fac si merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin vointa, dar la 15 ani nu cred ca este vorba despre gelozie, trebuie sa scapi de toate complexele pe care le ai si sa nu te mai asemeni cu alte persoane, ca ala e mai cu mot sau ala e mai slab si nu stiu ce, poarta-te normal si nu mai da atentie altora. Ce simti tu atunci cand zici ca intervine gelozia?

| Love4Music a răspuns:

Gelozia este o boala. O poti controla daca ai incredere in iubitul tau.

| ruddy a răspuns:

Fa 2 lucuri :1 Spune-i ca esti geloasa :X si sa nu se mai dea la vreo alta fata blabla 2 Daca nu intelege despartete de el, apoi sa vezi cum vine in genunchi dupa tine :d asa am patit si eu laughing) functioneaza nu prea ma mai dau la altele laughing

| xLove a răspuns:

Gandeste pozitiv! Gandeste-te ca el te iubeste! Nu trebuie sa-ti strici relatia pentru niste prostii.

Bafta!

| Mlov3u4ever a răspuns:

Cu indiferenta.happy

| angel69lover a răspuns:

Foarte simplu, speriel pe prietenul tau odata ca daca mai face cv care te "." il lasi si sa vezi ca o sa ai rezultate,

| Casica a răspuns:

Poate ca aceasta gelozie este cauzata de o persoana care ti-o cauzeaza in acelasi timp. Daca incerci sa ii arati indiferenta, el se va calma, va observa ca nu iti pasa, si va inceta. Funda?

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Nicicum

| Spanu_Catalina_1992 a răspuns:

Gandeste-te ca iubita ta e de incredere si tu te-ar insela nici odata.

| YourMistake01 a răspuns:

Elimina ceea ce te face geloasa si daca e o finta atunci uita...

| BiancaPericolPublic a răspuns:

Leago de scaun =]]]]]

trolololololololol smug smug smug smug