| blackheart26 a întrebat:

Credeți ca toți Scorpionii sunt geloși? Eu sunt zodia Scorpion și simt ca mor de gelozie, nu stiu sa îmi controlez gelozia, aveți vreun sfat?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm. Si eu tot scorpion sunt (cred).
Acum ca ai adus vorba... da, cred ca ai dreptate. Dar trebuie sa stii ca asta nu este specific zodiei, se poate intalni la oricine.

O controlezi prin gandul ca daca te inseala, atunci mai bine ca a facut-o, asa nu stai langa o asemenea persoana. Daca nu a facut-o, dar poate sa o faca, la fel. Mai bine sa o faca, decat sa stai langa o persoana care ar putea sa faca asta. Asta in cazul unei relatii.

Daca vorbesti de gelozie pe... lucruri sau ceva, asta este. Fiecare cum poate. Este viata ta, nu a lor. Asa a trebuit sa se intample la tine, asa a trebuit sa se intample la ei.

Numai bine!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți se trage de la mama, nu de la zodie. Nu te-a înțărcat bine.

| blackheart26 explică (pentru sadrian46):

Da fix, asta era problema?, mama e balanța nu are treaba cu gelozia

| sadrian46 a răspuns (pentru blackheart26):

Repet, zodiile sunt doar scuză pentru lipsa noastră de resposabilitate, nici o legătură cu realitatea.

| Eireann a răspuns:

E prea usor asa. Spui: sunt geloasa fiindca sunt Scorpion, sunt egoista fiindca sunt copil singur la parinti, sunt dezordonata fiindca asa e si tata, etc. - nu e vina mea niciodata. Si eu sunt Scorpion si nu sunt geloasa deci nu poti sa spui ca toti Scorpionii sunt gelosi. Eu personal nu vad scopul: iubitul meu a ales as fie cu mine. Da, X e mai frumoasa si o sa se uite la ea, Y e mai desteapta si o sa discute cu ea, Z gateste mai bine si o sa prefere clatitele facute de ea dar... seara cand se aseaza langa mine stiu ca e acolo fiindca asta isi doreste.

| Michaeel a răspuns:

Nu cred ca asta se trage de la zodie, mai bine zis, cred ca mai de graba este un defect de-al tău

| blackheart26 explică (pentru Michaeel):

Da, si unul ff mare sad