| Utilizatoare123 a întrebat:

Cum pot sa nu ma mai indragostesc de barbatii trecuti de 40 de ani? E o preferinta pe care nu o pot controla. Am mai incercat si cu tineri de 25-30 (desi multi mi se par mult prea feminini, firavi, plictisitori, nu avem lucruri in comun), si nu ma atrag nici macar sexual si sincer mi-as dori o relatie serioasa, stabila. Stiu ca e o problema pentru ca majoritatea maturilor sunt casatoriti sau daca sunt singuri, sunt ciudati sau neseriosi. Am crescut fara tata si stiu ca psihologic vorbind, in mod inconstient caut afectiunea paterna care mi-a lipsit. Nu stiu cum sa rezolv chestia asta. La psiholog am fost si mi-a spus ca acest tip de 'rana' nu se poate trata.

24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te atrage de fapt banii lor si faptul ca te pot rasfata cu ei.

| Utilizatoare123 explică (pentru Violleta2022):

Eu castig foarte bine la jobul unde sunt si niciodata nu am pretins macar sa mi se plateasca un suc. Mereu m-am oferit sa imi platesc tot asa ca nu vad de ce vorbesti aiurea fara sa cunosti persoana!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Ma indoiesc ca tu castigi atat de bine...
Atunci ce cauti la barbatii care nu mai au potenta si viorilitatea unui de 20-30 de ani, decat banii lui?
Nici macar nu te trateaza ca pe egalul lui, fiindca tu esti un copil cu care el doare are sex si-ti indeplinesti dorintele probabil, el rasplatundu-te cu bani si atentii.
Asta este unicul avantaj care te atrage la barbatii de peste 40, chiar daca nu vrei sa recunosti aici, fiindca nu-i vorba de indragostit la tine, ca tu mentionezi "barbatii" deci sunt mai multi, deci joaca cu "btraneii" pentru banii lor si favorurile facute.

| Utilizatoare123 explică (pentru Violleta2022):

Nici macar nu ai inteles ce am scris. Esti o femeie foarte rea, plina de intrigi, mi-e mila de omul care sta cu tine.
Tu doar la potenta te gandesti? La emotii nu?
Barbatul poate avea o erectie sanatoasa pana la 60 de ani daca are grija de sanatate per total, daca vrei sa stii.
Vezi, sunt doar supozitiile tale. Cam bolnavicioase, de altfel, ca nu au baza! Vorbeste doar ura, nu intelepciunea. Daca la varsta ta scrii in halul asta, ce asteptari sa mai am de la cineva de varsta mea sau mai mic? Rusine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

De fapt, teoretic poate pana la 75 cam, insa daca face TRT o sa fie mult mai bine.
E ciudat ca ai 25 de ani dar sustii ca sexul nu conteaza, mai ales aici unde nu te vede nimeni si esti anonima. Aici stam mai fara masti adica, aia zic si totusi zici acelea.
E oleaca ciudat, dar te ai indragosti de un tip de 45 profesor la liceu? Daca nu de ce?

| Utilizatoare123 explică (pentru anonim_4396):

Teoria e teorie, nu stiu cat la suta din barbati chiar au erectie la 75 de ani in mod real.
Unde am scris ca sexul nu conteaza? Am zis ca nu conteaza DOAR sexul, sunt implicate mai multe chestii.
M-as indragosti doar daca exista chimie pe toate planurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Da, am inteles ca ai scris asta, nu e nevoie de majuscule, insa reiese ca poate sa fie prost daca alte chestii sunt ok, ceea ce ma mira.
Ai intrebat vreodata un barbat de 75 daca are?
Eu cred ca pe TRT se poate, silvester stallone sigur are.
Eu o sa fac toata viata si o sa fac si trt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Fie-ti mila de tine fetita, ca eu am un barbat adevarat acasa si nu umblu dupa babalaci sa ma intertina, ca altceva nu esti capabil sa atragi sau sa impresionezi.
Asta este specific femeilor usoare, care isi doresc unul batran dar bogat, special sa le ofere ceea ce ele nu au si nu vor fi capabile sa obtina pe alte caii, decat sex pe bani si favoruri.
Pacat ca nu ai si ceva creier in capusorul ala, ca sa intelegi ceva de la viata, acum esti tinerica si inca atragi mosii, dar cand atingi 40-ul nici aia nu semai uita la tine.
Pune mana de citeste fetita, invata, educa-te ca situatia in care te afli nu este una fericita si cu trecerea anilor va fi si mai rau.

| Utilizatoare123 explică (pentru Violleta2022):

E super amuzant ca tu vorbesti de educatie, ca esti plina de venin, subiectivism si prejudecati laughing)) crezi ca toate femeile cauta maturi pentru bani? E greu de crezut, dar cateva cauta doar calitatea masculina foarte greu de gasit. Ca la 25 de ani barbatul are inteligenta emotionala a unuia de 15.
A. Dupa 40 de ani nu se uita barbatii la mine?
Pai tu ai 40+, poate chiar 50 si, inseamna ca partenerul tau nu se mai uita la tine?
Nu mai scrie ca te faci de ras si imi e rusine sa citesc la cat de ilogica esti. Nu folosesti nici 0. 0001% din materia cenusie.

| mihai69 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

N-ai cu cine... ea e duamna "Știetot"!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Dacă te-ai oferit sa iti plătești consumația iar bărbatul cu care ai ieșit a acceptat, acela nu e un bărbat, e un papagal

| Utilizatoare123 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Am spus ca mereu m-am oferit, am scos portofelul, dar niciun barbat nu m-a lasat vreodata sa platesc. Daca ei insista sa plateasca, nu pot sa ma cert cu ei. Apreciez gestul si cam atat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Mai fetita, o sa ulri de durere si singuratatea cand vei atinge 40--ul ca acum nu ai pic de creier... dar ma rog, meriti sa culegi ceea ce semeni si viata iti av da din plin inzecit ceea ce tu urezi altora.
Asta se cheama karma!

| Scarecrown a răspuns (pentru Violleta2022):

Fata sufera de ceva psihic datorita lipsei unui tata, nu e atrasa de nici un ban, nu mai comentati din viata dvs ca nu se allica tuturor.

| mihai69 a răspuns:

Și până la urmă, de ce să nu o faci? De unde știi că nu vei găsi chiar omul potrivit pentru tine?

| Utilizatoare123 explică (pentru mihai69):

Am cautat mereu tipi 40+ si mai devreme sau mai tarziu am aflat ca sunt fustangii. Asta nu imi place. Eu as vrea sa incerc si cu cineva de varsta mea, dar doar gandul parca ma sileste si ma face sa vreau sa stau in casa, nu stiu de ce. laughing In trecut am intalnit destui imaturi si feminini.

| mihai69 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Fustangii sunt majoritatea bărbaților, indiferent de vârstă; dar dacă ai răbdare și filtrezi "oferta" nu e imposibil să ai totuși norocul să găsești omul potrivit.

| Drimmero a răspuns:

Ti-ai cam dat singura raspunsul, faptul ca ai crescut fara tata a avut un cuvant greu de spus, probabil nevoia de afectiunea paterna e mai mare decat oricand acum iar asta s-a transformat intr-o atractie fata de barbatii mai mari decat tine cu 20 de ani. Totusi atat timp cat esti majora nu vad o problema in a te atrage barbatii de 40-50 de ani, practic faci ce vrei si iti dai consimtamantul, poate ca mental te atrag mai mult cei de 40+ fiind mai maturi, barbatii la 20-30 sunt in procesul de maturizare, totusi vorbim de perioada in care tineretea in e plin apogeu atat fizic cat si mental, atunci trebuie sa faci de toate ca sa profiti de perioada asta, probabil dupa 40 de ani o sa-i cauti p-astia de 20-30 : ) )

| Utilizatoare123 explică (pentru Drimmero):

Mda, e problematic, ca putini sunt cei la 40 care vor ceva serios cu o tipa asa tanara. Astia mai mici vor, dar daca simturi nu sunt...aiurea.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă ai 25 și te atrage un tip de 45, în fond nu e nici o problema. Nu exista ca ăștia sunt fustangii și ceilalți nu, generalizarea nu își are rostul mai ales ca după vârsta de 40 bărbații vor relații mai stabile, sunt destul de maturi și ei și nu mai cauta doar sa și mărească palmaresul. Trebuie doar sa găsești omul potrivit. Și unul de vârstă ta poate fii mai matur, și atunci poate sa te atragă.

| AliGab a răspuns:

Daca spui ca problema nu poate fi rezolvata, atata vreme cat te indragostesti de un barbat, chiar si mai in varsta, si nu exista interese materiale, eu nu vad nicio problema. Exista cazuri de cupluri celebre in care diferenta de varsta a fost relativ mare si chiar cred ca au existat sentimente: vezi Celine Dion, Irina Nicolae...
Pana la urma, un barbat de 40+ poate arata mai bine decat unul de 25.

| just4ubr2015 a răspuns:

Cauta un barbat care sa te aprecieze sa fie prieten iubit sot tata cu tine si atunci vei fi fericita.

| jorjache a răspuns:

Bună. Interesantă postare
Vreau sa te cunosc

| Cris1994 a răspuns:

Nu ești singura fata care are problema asta, e generalizată ideea deja ca bărbații azi au mai puțin testosteron, probabil din cauza confortului din societatea de azi un barbat nu mai face armonie cu adevarata lui natura.Un barbat masculin cu mare respect de sine este un lux și greu de găsit.(filipc524@gmail.com)