| Slade907 a întrebat:

Cum sa accept faptul ca nu voi avea niciodata o prietena?
Am 27 de ani si nu am avut niciodata o prietena. Nici o fata nu a fost interesata de mine vreodata.
Am incercat diferite app-uri de dating insa nici o fata nu m-a bagat in seama.
Sunt urat,timid si nu sunt bogat, deci exclus gold diggare.
Desi mintea imi spune ca nu voi avea niciodata o prietena datorita acestori factori negativi am un feeling ca inca mai am sanse, etc.
Cum sa omor speranta asta ilogica din mine? M-am saturat sa alerg dupa cai verzi pe pereti.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roagă-te Creatorului nostru ca la timpul pe care El îl considera potrivit sa aducă în viata ta fata care El știe ca ar fi potrivita pentru căsătorie. El știe cel mai bine cu cine ne potrivim. Și tatăl meu pana la 30 de ani când a intalnit_o pe mama a mai propus doar unei fete sa între în relație cu el în vederea căsătoriei și a fost refuzat. Dar de la 28 de ani de când s-a decis sa aibă o relație mai apropiata cu Dumnezeu, s-a rugat pentru soția lui și la 30 de ani a fost invitat de viitorul ei cumnat la masa împreună cu mama și de la prima zi de discuții mama a spus sorei ei ca el e barbatul cu care și-ar dori sa se căsătorească. Dumnezeu binecuvintează relațiile care sunt în vederea căsătoriei nu a amettirii reciproce.

| RAY a răspuns:

Nu ascultă de cei care vând speranțe, ori vezi de una urâți cu care sa îți împărți viața ori devi bogat și vezi de sugarbaby, restul că sufletul contează sau caracterul sunt rahaturi, fetele nu dau 2 lei pe așa ceva,se vede scârbă in ochii lor dacă ești urat,fiind urat vei fii disprețuit mereu, vei avea o stima proasta, antisocial, frustrat, misogin și păcălit de tarfe

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Urata

| dullcat a răspuns:

Esti liber sa cauti pe net, caci si eu am aflat de el de curand, daca tot bati apropo de parca eu l-am inventat.laughing Felul in care reactionezi dupa un esec in viata tine exclusiv de tine, nu de altii.Deci inceteaza cu aceste apropouri si generalizari fara sens, de parca toata populatia de femei de pe planeta e vinovata de aparitia incelilor.Repet, felul in care accepti un refuz la munca, intr-o posibila relatie si in orice alt capitol al vietii tine doar de propria persoana, nu de ceilalti. Daca refuzul te transforma in ceva ce nu esti, intr-o chestie plina de ura pentru femei si alte persoane care se afla in relatii, nu este problema mea. Orice om are datoria de a-si gestiona propriile emotii aparute in urma diverselor experiente.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu e speranță ilogică, nu poți ști nici ce se întâmplă mâine, dar în ani.Singura certitudine în viață e moartea, în rest nimic nu e bătut în cuie.
Lasă negativismul și nu îți mai face tot felul de idei despre ce poate fi sau nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Ai fi uimit cat de multe fete poți cuceri daca stai câtuși de puțin interesant.
Adică degeaba încerci aplicații de dating sau alte prostii daca nu ai papagalul la tine.
Asta e secretul, sa știi să comunici sau macar sa faci eforturi că ai vrea.
Cunosc multe cazuri cu aceleași condiții, dar care au o doza de entuziasm și reușesc să combine fete fel de fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.In locul tau as pastra o doza de optimism si realism, nu sa o iau asa pe panta negativismului la vale in jos.
,, Sunt urat, timid si nu sunt bogat, deci exclus gold diggare.'' Asta spune destule despre tine, in sensul nu prea ok.Nu vei atrage nicio fata daca nu ai macar un procent minim de respect si incredere in sine.Stai linistit ca exista si fete care nu sunt interesate de bani, doar ca trebuie sa le cauti/cunosti.Frumusetea e cat se poate de subiectiva.Viitorul meu sot avea minim pe economie cand l-am intalnit, eu fiind in facultate.Nu avea nici masina si locuia cu mama lui.In prezent lucrurile au evoluat enorm si inca suntem impreuna.Singura chestie ilogica de aici este de ce alegi sa iti tai singur craca de sub picioare si de ce iti pui piedica cand inca esti tanar si ai toata viata inainte.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Gambler92):

Inca nu suntem casatoriti.Continua sa iti vezi de viata trista daca atat vrei sa accepti.Cred ca asta e cel mai tragic la astia ca tine.Refuza realitatea din jur si refuza sa creada ca exista si altele decat ce stiu/experimenteaza ei.Eu nu am nicio vina pentru ca esti ignorant fata de realitatea altora, dar in acelasi timp, tu nu ai niciun drept sa acuzi pe altii ca mint. Poate o da Domnul sa iti gasesti si tu pe cineva si atunci astept sa-mi scrii in privat.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Gambler92):

Repet, eu nu am nicio vina pentru ca tu nu poti accepta ceea ce nu vezi cu ochii tai si mai esti si frustrat pe deasupra.Raspunsul meu erau o incurajare pentru omul de 27 de ani care a pus intrebarea, stiind ca atunci cand eu l-am cunoscut pe al meu, avea 28 de ani. Daca tu o iei sub forma de atac, sorry.Am zis ca nu mai impartasesc informatii din viata personala tocmai din cauza incelilor si trolilor care apoi se activeaza fara niciun motiv.Insa se pare ca nu ma invat minte.Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Gambler92):

Cauti motiv de harta, observ? Daca nu aveai atitudinea aceasta nu aduceam fenomenul in discutie.Dar manifesti ura fata de femei si fata de altii care se afla in relatii, din cauza propriei neputinte.Am scris ca situatia s-a imbunatatit considerabil intre timp.Nu traieste nimeni cu minim pe economie, stai linistit.In ochii mei este cel mai frumos. Poate o sa ai si tu parte de asa ceva mai incolo si o sa regreti comentariile astea penibile, plus,, incurajarile'' spuse de-a lungul anilor unor oameni care nu meritau.Continua cu frustrarea si dorinta de a avea salariu bun din prima, ca sigur it va iesi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de urat poti fi? Du-te la sala sa-ti faci un fizic ok si vin ele la tine.
Sau ce crezi ca nu merge? La 27 de ani ai o traiectorie in viata? Esti cat de cat realizat? Din pacate, lucrurile astea sunt nitel esentiale pentru un om de varsta ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Gigiduru007 a răspuns:

Ia o gonflabila.