| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa am mai mult curaj sa-l privesc in ochi?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Numara in gand, in ritmul pasilor tai.
Controleaza-ti bataile inimii.
Respira adanc.
Impune-ti sa il privesti.
Curaj!

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Sper sa mearga.merci:*

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa inveti sa-ti domini si sa-ti controlezi emotiile.happy
Stiu ca nu-i usor,dar incearca sa respiri foarte adanc,creierul ti se va oxigena mai bine si vei putea sa gandesti cat de cat,sa te si controlezi putintel.
Incearca si acum cand citesti raspunsul meu,trage aer in piept,tine-l o secunda,ca si cum ai vrea sa ti-l cobori in stomac si, cu gura inchisa, lasa-l sa iasa pe nas.
Te linisteste imediat.happy

| Violetta2303 a răspuns:

Te uiti in jos si brusc iti zici ce se poate intampla! si o faci dupa nu mai ai incotro trebuie sa te uiti si va fi frumosblushing:Ximi dai o funditapuppy dog eyes?blushing