| lisa_5170 a întrebat:

Vreau sa privesc viata prin alti ochi... Voi cum percepeti viata?happy

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@dy realitatea depinde de ochii prin care o privesti. Ce e real si ce nu e? Daca ai iubit stii cat de "drogata" te simti de sentiment si cum toata lumea e a ta. E tot realitate, aceeasi realitate devina cruda cand pierzi pe cineva drag. Realitatea este subiectiva.

A o privi prin alti ochi implica o schimbare de personalitate si de atitudine. Daca poti lucra usor cu tine si te poti re-educa usor, atunci iti va fi usor sa remodelezi si realitatea.
Cum percep viata? Cred ca depinde de starea mea interna. Sunt zile in care ma trezesc si am chef sa fiu fericita. si sunt, si sunt iar zile in care nimic nu imi convine desi sunt inconjurata de aceeasi oameni care ma iubesc, aceeasi prieteni, aceeasi muzica etc. Poate ca asta e motivul.happy

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu una privesc viata ft bine atunci cand ascult muzica...muzica trista ma face sa fiu nostalgica, cea vesela imi imbunatateste ziualove struck
Nu trebuie sa fim mereu plictisitorihappy

| cioko19 a răspuns:

Si eu am avut momente nasoale in viata.ca fiecare om. Nu cred ca exista vreo persoana care are viata perfecta.care are totul.doar evenimente frumoase, bani, frumusete, iubire, sanatate etc. Cu totii ducem lipsa din ceva. Dar cu timpul, am invatat sa vad viata prin alti ochi. Desi mi-a murit mama. si mai multi membrii ai familiei, sunt mai bolnavicioasa, de situatia financiara nu pot sa ma plang, dar nu e perfecta. Cu timpul am acceptat ca asta este. ziua urmatoare va fi mai bine!
Am un iubit exceptional. care m-a ajutat sa trec peste toate, si un tata iubitor.
Iti doresc si tie sa reusesti ce ti-ai propus, mult succes!:*

| Parintele a răspuns:

O privesc plin de admiratie si o percep in mod cat de obiectiv cu putiinta. Incerca sa ma adaptez la viata. Tu cum percepi viata?

| sorin a răspuns:

Viata cred ca e ca si jocul de carti "Castel" daca stii adica daca tragi cartea nepotrivita se prabuseste tot.

| Swabia a răspuns:

Sincer...nu o privesc in nici un fel...doar incerc sa supravietuiesc printre niste oameni care nu ma inteleg deloc!

| dy a răspuns:

Priveste-o intotdeauna prin ochii realitatii daca poti! Chiar si atunci cand o privesti prin ochii iubitului, daca ai capacitatea sa vezi realitatea, ochii intotdeauna o spun...De multe ori insa NOI santem cei care nu acceptam realitatea din ochii nostri sau ai altora!

| SilverEyes a răspuns:

Eu privesc viata ca un visator, dar nu este un lucru placut. De cate ori se intampla sa visez la un mod de a se intampla lucrurile mereu se trezeste cate cineva care imi da o palma ca sa ma trezesc la realitate. Si din pacate realitatea e mereu mult mai diferita ca in vise...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca pe o clepsidra care atunci cand isi va termina nisipul, nu va mai putea fi intoarsa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Priveste-o printr-ai mei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai privi viata prin ochii mei, acum ai fi moarta.sincer.bucura-te ca totusi o privesti prin ochii tai, si ca oricat de ipocrita ti se pare, totusi o poti trai linitita in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La scoala invetzi o lectie si dai un test in viata dai un test si invetzi o lectia happy
Pentru mine viata este foarte colorata dar si plina de sentimente negative care se ascund in noi.
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie. Depinde de trairile din momentul respectiv. Daca esti trist, daca ai suferit o tragedie si esti trist, o vezi in culori sumbre, nu ai perspectiva si nu mai dai importanta nici unui lucru. Totul ti se pare inutil, fara sens, vietii nu-i mai gasesti sensul...
Dca esti fericit, ai cistigat la loterie, sau esti indragostit, orice, orice te face fericit, atunci totul straluceste, totul este feeric, simti ca traiesti, vrei sa traiesti, te asalteaza emotiile, totul este frumos si toti ti se par buni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e o ploaie care nu se finiseaza niciadata, iar noi suntem niste flori care incearca sa fure niste picaturi di acea ploaie, considerind ca asa va fi mai usor sa creasca.

| liljhon a răspuns:

Daca incerci sa bei sau sa fumezi o iarba siigur o vezi cu alti ochii ati spun din experieta