| bluesky a întrebat:

Cum sa fac sa mearga relatia noastra? Adica el mi-a spus de la inceput ca ii va fi mai greu sa o uite pe fosta si eu la fel i-am spus ca imi va fi mai greu pana ma obisnuiesc cu el. Si asa ne-am acceptat unu pe altu, dar am aflat ca el se mai intalneste cu fosta(care are poze cu ei pe net si statusuri "de razboi" pentru mine). Azi de exemplu i-am cerut telefonul si nu mi l-a dat si dupa o ora mi-l da(dupa ce a sters tot ce il compromite) si nu mi l-a mai trebuit si nici nu l-am lasat sa ma sarute.

A vazut ca sunt suparata pe el, dar nu facea aproape nimic ca sa ma impace. Nu ma cauta, daca il resping nu insista si chesti de genu, dar imi spune ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine.

Acuma intrebarea mea: Cum sa ma comport cu el? Eu vreau sa fim impreuna dar sa nu isi bata joc de mine. Sa fiu mai indiferenta? Sa ii raspund la telefon? Sa il fac gelos? Sa il mai iert avand in vedere ca l-am mai iertat de 2 ori? El zice ca a terminat-o cu aia si ma si sarutat in fata ei si cu mine se afiseaza prin liceu si la ea se duce "pe ascuns" dar cine ii vede imi spune.

Deci ce sa fac? sad Mersi si va dau fundita!winking

Răspuns Câştigător
| dOody a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebiu sa o termini cu el... am trecut printr`o situatie asemanatoare si stiu cum e, si in cazul meu a continuat asa dupa ce l`am iertat de multe oriwinking :* Dar daca inima iti spune sa stai cu el, incearca sa vorbesti cu el, sa ajungeti la un punct comun si sa va intelegeti. Dar cel mai important lucru este sa te respecti pe tine. Daca vezi ca nu se indreapta, si nu iti acorda atentia cuvenita, nu cred ca ar mai trebui sa stai cu el. Asta e parerea mea! Bafta:*

2 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Cred ca mai debraba el incerca sa o faca pe fosta geloasa afisanduse cu tine e prostie sa mai ramai cu el atata timp cat el mai tine la fosta lui prietena iti faci singura rau cred ca mai bine ai renunta la el

| Purgatoriu a răspuns:

Super complicat tu vrei el nu prea... Analizeaza putin vezi exact daca el este ceea ce vrei tu crezi ca te merita? Dar daca tot il vrei poate ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui sincer ce te deranjeaza. Vezi si tu ce se mai intampla dar eu ti-as zice sa o termini cu el nu te merita daca sta dupa fundul alteia.