| blondu25 a întrebat:

Cum sa fac sa-mi sa-mi agat o fata de care imi place de ia?
are 11 ani iar eu am 12
pe mine ma cheama iulian pe ya o cheama maria
cum sa fac sa o agat
ca tot ii spun daca vrea sa fie cu mine dar ea tot imi anuleaza raspunsul
spuneti-mi simie va rog cum s-o fac sa spuna da plizz

19 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Sigur.
Va combinati si apoi o chemi la tine acasa si va uitati pe Disney Channel la Hannah Montana.

| raisa1993maria a răspuns:

La 11 ani, ca fata ma jucam cu papusile:X pe bune poate va amuza dar asta e adevarul

| ßέßέ a răspuns:

De gard de ce Doamne iarta`ma vrei sa o agati?

| alonet a răspuns:

Nu e vorba ca esti prea mic, cat ca nu se potrivesc preocuparile ce le ai cu ceea ce ar trebui sa ai ca si preocupari, ca sa iti raspund intr-o gluma la aceasta intrebare, cauta si tu o unghita de pescuit mai buna, si poate poate o agheti happy apropo daca la 12 ani vrei sa ai prietena, cu ce o scoti la suc si cu ce o scoti la film si cu ce o sa o intretii, prietenele in adolescenta sunt o gaura in buzunar! si daca fata nu vrea inseamna ca nu te place sau chiar realizeaza ea pentru tine ca preocuparile cele mari la varsta voastra tebuie sa fie altele

| nyko06 a răspuns:

Esti prea mic pentru asa ceva, esti un copil la varsta ta ar trebu sa ai alte preocupari, dar nu asta trieste-ti copilaria pana o mai ai pentru ca ea nu mai vine inapoi toate la timpul lor ai vreme, esti mic pentru asa ceva asta e parerea mea poate ea de asta nu vrea in mod sigur doreste copilarie sa se joace, sa se uite la desene este cea mai frumoasa perioada cei mai frumosi ani. Este vreme si pentru ceea ce vrei tu dar toate la timpul lor happy sfatul meu e sa-ti tresti copilaria.

| crissti a răspuns:

Prietenelaughingasteapta macar inca doi ani ca sa ai si uh o prietena! Fara suparare da` la 12 ani esti cam prea mic... iar ea la 11 cred ca nici in ruptul capului nu i-ar trece o relatie! My advice:lasa fetele pe cand crestioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o intr-un loc numai voi doi sau daca re net sa vb p messwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iulian pai spune-i tu singur ca vrei sa fii cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa te intalnesti cu ea nitel si spune-i si u niste cuvinte frumoase nu fi direct vrei sa fii cu mine ca ii aiurea primadata vezi ce ii poate bibilica nu stiu...fiecare are stilul lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crezi ca esti cam mic pentru asta... adica nu stiu ce sa spun... nai tu bani de flori dar daca faci rost (prin absurd) sa iei eu zic sa ar fi dragut si cred ca ar aprecia atentia care i-o
oferi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba trimitei niste flori alint-o si fa-o fericita. Fai cadouri si ai sa vezi cai va plac ede tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 ani esti cam tanar da sa nu exageram -> o poti agata -> dar mai greu! Prima mea prietena a fost la 10 ani (an agatat-o din noroc) dar, mai asteapta catva ani (1-2 ani). Ii poti face cadouri complimente (in mod indirect)-> daca vrei sa fii direct spune-i: Mie imi cam place de tine! Ai vrea sa fii prietena mea? EU TE SFATUIES SA NU FII DIRECT DECAT PESTE VRE-O 3 ANI laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai numai pe langa ea si spune-i lucruri frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu.devin-o indiferent. o bagi prea mult in seama.cand va vedea ca tu nu o mai bagi in seama va vrea sa afle dc, va deveni mai curioasa si iti va acorda mai multa atentie...cand vezi ca se de mult pe langa tine e momentul sa ii zici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un pic cam mic dar nu conteaza fai cat mai multe complimente si daca poti dai si un cadou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invito la un suc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ceva frumos pentru ea

Răspuns utilizator avertizat
| Rontea a răspuns:

Fa ca mine : convinge-o sa mearga in spatele scolii cu tine, si brusc, sarut-o! atunci, daca i-a placut si vrea sa va intalniti, fa-o si daca ea vrea sa faca relatia publica, te va lasa sa le spui celorlalti colegi PS. daca nu ii place si vrea sa te spuna la parintii ei, invatatoare, directoare etc. sau doar nu i-a placut si s-a suparat pe tine, schimbati numele, stergeti facebook-ul si mess-ul si fugi in alt oras/tara. la mine a mers... bafta!