| botafogo a întrebat:

Am o prietena pe care o cheama Dalila. II place de un baiat Pati si nu stie cum sa ii spuna pentru ca nu vrea sa se faca de ras.Please help! spuneti-mi cum sa ii spuna pentru ca sunt facuti unul pentru celalat.

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu am o vorba!love struck Daca nu risti nu castigi!love struck
Daca ea totusi nu are curaj sa ii spuna fata in fata poate sa faca rost de id lui happy Si sa ii spuna pe messhappyE mult mai usor asawinkingIntra vorbeste cu el si la un moment dat ii spune '' Uite...as vrea sa iti spun ceva.Eu te iubesc.'' love struckSi gata happy
Sau daca nici asa nu vrea poate sa vorbeasca cu cineva sa se duca la baiatul ala sa ii spuna '' May vezi ca Dalila te placelove struck ''
Cu incredere o sa reuseasca!love struck
Nu are de ce sa se faca de rashappy Ii trebuie doar putin curaj si incredere!love strucklove struck
Mult succes pentru prietena ta!kisskiss

13 răspunsuri:
| tereza a răspuns:

Daca sunt facuti unul pentru altul se vor descoperi in momentul potrivit. Nu trebuie sa spune ea nimic, trebuie sa aiba rabdare. Daca o place si el va face ceva. Nu are de ce sa se arunce in cap dintr-o pornire care e posibil sa fie sau nu impartasita. Daca spune ca nu vrea sa se faca de ras dar il place inseamna ca nu il place suficient daca mandria si teama de penibil predomina ceea ce ea caracterizeaza ca fiind iubire.
Sa mai astepte si va primi raspunsul. Nu rezolvi nimic grabind lucrurile.
Hai, fetelor rabdare!

| Malvina24 a răspuns:

Trebuie sa intre in cercul lui de prietenei! Sau daca vrei asa mult sa o ajuti propune-i tu baiatului(daca ea e mai timida)sa iesiti toti 3 la un suc, ea o sa-i ceara numarul de tel, eu stiu id-ul, hi5-ul si apoi inventati voi ceva ca sa va mai vedeti iar intr-o zi (cand urma sa va vedeti voi ''3'' tu suni si spui scuze eu nu mai pot veni si ei raman amadoi si vb si pana la urma ea va trebui sa-i spune ca ea nu are pr si ca isi cauta unul si ar vrea sa fie(ii spune calitatile baiatului) si fara sa dea de banuit vb deschis cu el! cine stie poate ca si tipul ala o place pe ea!(dar nu se arata) bafta cu baiatul!

| Alex_7297 a răspuns:

"Îmi place de tine!"

| botafogo explică:

Are doar 9 ani( ca si mine)

| botafogo explică:

Tipu are 12 ani

| botafogo explică:

Ei bine v iesi urat pentru ca si mie imi cam place de el

| Ramina a răspuns:

Daca e timida. ar putea sa ii trimita un sms sau prin intermediul unui prieten (poate chiar tu). daca nu vrea sa ii spuna in fata. dar totusi. trebuie sa fie curajoasa si sa ii spuna. nu castiga nimic daca ascunde ca il place. si nu s`ar face de ras. a iubi nu este o rusine happy

| Ramina a răspuns:

Pai la 9 ani nici nu prea site ce inseamna "a place pe cineva ". dar daca si el are cam aceiasi varsta. poate o sa iasa ceva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce s-ar face de ras? Se duce si ii spune si gata. Daca stai degeaba nu faci nimic in viata asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi sa ii zica pe mes sau la telefon, cam asa este cel mai simplu si normal pentru varsta lor... dar n-are de ce sa-i fie rusine, crezi ca baiatului aluia nu i-a placut de cineva, si probabil a mai fost si respins? In viata, castigatorii nu sunt neaparat cei care castiga, ci cei care stiu cum sa piardawinking.

| Ea.e. a răspuns:

Te rog...
La 9 ani nu are ce face? rolling on the floor

Acum depinde si cati ani are tipu ala laughing

Răspuns utilizator avertizat
| cravata a răspuns:

Dupa cum a spus si alex: Stii, imi place de tine!