| Acadeeeaa a întrebat:

Cum sa fiu putin mai rece cu iubitul meu? Adica am inceput, prin a nu-i mai trimite sms, astept sa trimita el si dupa ii raspund. Dar cand vorbesc cu el tot imi vine sa-i zic ca il iubesc. nu prea pot sa stau fara sa-l bag in seama straight face. Help.

9 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Asa imi spunea si mie prietenul meu.tot ce ai de facut e sa incerci in continuare sa il mai lasi in pace! acum in vacanta apuca`te citeste o carte,iesi mai mult in oras cu fetele,sau chiar singura,daca stai in oras mai mare: la mall,in parcuri,la gr zoologica, botanica etc. daca lui nu ii place sa fi asa(asa eram si eu si iubitul meu m`a lasat din cauza asta-era un prost.) fii sigura ca sunt destui care ar da orice sa aiba o iubita "sufocanta"! tu ti la el se vede, dar nu se stie daca si el tine la tine atat de mult.lasa`l sa-ti simta lipsa, si vezi cum merg lucrurile.cand te suna incearca sa ii spui ca ai treaba,sau ca inveti(cam ciudat acum in vacanta,dar merge). eventual ii poti zice dintr`o data: ma striga mama,mai vorbim,pa pa! sa vada ca nu esti chiar atat de posesiva=disperata.dar,daca tu crezi ca firea ta e normala si nu esti deloc asa cum spune el, sa nu te schimbi, nu merita sa te schimbi pentru nimenitongue bafta!

| Sburatorul a răspuns:

Emh, de ce sa fi mai rece? :-s

| Acadeeeaa explică (pentru Sburatorul):

Pentru ca nu vreau sa-l sufoc cu dragostea mea...

| Sburatorul a răspuns (pentru Acadeeeaa):

Pai ti-a zis el ca il sufoci? Nu am mai auzit pe nici un baiat sa se planga ca este ''sufocat'' de dragostea partenerei, ba din contra, se simt mai bine cand vad ca si partenera le ofera afectiune.
Poate el te place asa cum esti, si daca vede ca te ''racesti'', poate incepe sa creada ca te-ai plictisit de el sau ca vrei sa il lasi. :-s

| Acadeeeaa explică (pentru Sburatorul):

Pai, a zis ca-s cam posesiva.

| Adinuush a răspuns:

Poi daca organizeaza o petrecere cu un grup de prieteni in care sa fie si el si ia`l deoparte si spune-i ce simti pentru el :* mult norooc happy!

| R3DAOT a răspuns:

Nu-i chiar usor sa te abtii, dar nu ii bine sa fi nici prea deschisa pana ce nu sti sigur ca acel baiat te iubeste cu adevarat, deci sfatul meu este sa nu te atasezi prea mult de baieti pana ce nu esti sigura ca te iubeste cu adevarat, sa-ti demonstreze ca te iubeste sa nu fie numai vorbe in vant, daca o sa te atasezi foarte repede de baieti pana ce nu-i cunosti cu adevarat si nu sti exact daca te iubesc cu adevarat sau doar se prefac ca te iubesc ca sa profite de tine :* sper ca ti-am fost de ajutor, deci las-o mai moale cu iubirea la prima vedere :* si asa nu o sa fi foarte dezamagita si nu o sa-ti para rau ca te-ai indragostit prea repede de cineva care are ca obiectiv profitul fata de tine, daca o sa afli ca nu te iubeste cu adevarat doar se preface.winking :* deci ai grija ce faci!

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, putina indiferenta din partea ta nu strica, baietilor le place sa vada acest lucru sau mai bine spus le place sa cucereasca, nu sa fie cuceriti, cu cat vei fi mai inabordabila cu atat te va placea mai mult, eu zic sa nu il suni asa des, daca te suna nu ii raspunzi din prima, raspunzi si dupa ce vorbesti putin ii spui ca ai putina treaba si ca il suni mai tarziu, iar tu uiti sa il suni mai tarziu, dar totusi sa nu abuzezi prea mult pentru ca ar putea pleca.De asemenea fi mai amuzanta, nu il stresa, nu intreba fiecare amanunt din viata sa, gaseste-ti alte ocupati. Mult noroc!

| pii a răspuns:

Spalate cu apa rece.