| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i explic prietenei mele ca nu stie sa sarute fara sa o jignesc? Adica totul e ok pana cand vrea sa transforme totul in french..si ea isi baga limba in gura mea si ma ineaca..Cum pot sa-i explic?

12 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Încearcă să o coordonezi tu mai mult și scurtează durata sărutului. E normal, dacă sunteți la început de relație să nu aveți săruturi prea reușite fiindcă fiecare om sărută diferit și o să mai dureze puțin până să vă sincronizați și să vă armonizați așa cum trebuie + că încă nu sunteți așa obișnuiți unul cu celălalt și aveți oarecum emoții. Aveți nevoie de mai mult exercițiu. Eu zic să nu-i spui încă, poate o faci să se simtă prost. Așteaptă întâi să vezi dacă se rezolvă de la sine.

| Cristiann25 a răspuns:

Lasa alte comentarii si asculta aici. Spune-i intr-un mod elegant, poate chiar in gluma.Sa tineti minte toti cei ce citi aici:intr-o relatie totul se rezolva prin COMUNICARE!(bine dar partenerul sa nu fie unul incuiat la minte).

| SunnyDay88 a răspuns:

laughing rolling on the floor am patit si eu asa. am renuntat sa-l mai sarut pe tip. ne rezumam la saruturi mai scurte. cum simeam ca iar vrea sa-mi ia aerul, opream sarutul. nu stiu poti incerca varianta asta o perioada, dar daca relatia se lungeste va trebui sa-i spui intr-o zi mai in gluma mai in serios sa nu ma scoata asa pitonul la tine ca ramai fara aer.

| Instinkt a răspuns (pentru SunnyDay88):

Daaalaughing chestia e ca eu am limba foarte lunga si ea ma ineaca pe mine=laughing nu invers...nu stiu o sa incerc sa o invat..chestia e ca nu suntem demult impreuna si e nerabdatoare cand ne sarutam

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Instinkt):

Ok, nu are limba lunga dar tot te sufoca. nu vad de ce asta ar trebui sa anuleze solutia mai sus exemplificata. scurtezi saruturile incat sa nu se mai ajunga la aia. dar peste cateva luni cand veti fi mai apropiati va trebui sa-i spui ce te deranjeaza, in asa fel incat sa nu se simta foarte criticata.

| 7639781254 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Sa nu mai scoata pitonul, a? laughing

| Ţiiţţţu a răspuns (pentru SunnyDay88):

Faza cu "pitonul" geniala jur laughing

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Consider ca trebuie sa o iei altfel.:p
Ii spui ca vrei sa experimentezi cu ea " un nou sarut". Ii arati cum se face, urmand sa o pui si pe ea sa faca la fel. Dupa cateva zile/saptamani/luni, ii poti zice adevarul :p.
Succes!

| NnDWtf a răspuns:

rolling on the floor)))
Scuip-o in gura.
Lasand gluma la o parte, spune-i ca nu trebuie sa-ti bage limba pana pe gat, si ca de fapt oricum tu trebuie sa-i bagi ei limba in gura, nu invers.

| patriiiii89 a răspuns:

Spune-i simplu si la obiect, daca te iubeste te va intelege.

| Mytsaa a răspuns:

Spune-i in timp ce te saruta, zambind"usor draga, ca ma ineci":p Nu o sa o ia ca pe o jigniretongue

| Masinadescris a răspuns:

Fii mai intelegator. E romantica fata. Nu ii spune asa direct. Invat-o tu, preia tu controlul, iar ea, apoi, va face exact ca tine. Nu o lua asa tare. Nimeni nu s-a nascut invatat. Succes.