| Jianu_Emanuel_1991 a întrebat:

Cum sa-i spun colegei mele de clasa ca o plac? Va rog sa-mi dati sfaturi. Eu mam gandit sa intru pe ea pe facebook si sa-i spun ce simt si sa o intreb daca vrea sa fie prietena mea sau sa o conduc pana acasa cand scapam de la scoala si cand ajung la ea in fata blocului sa ma pun in genunchi si sa o intreb: "vrei sa fi prietena mea?" Spuneti care varianta e mai buna sau dati-mi idei va rog.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nici nu te gandi sa ii spui pe facebook. Un barbat adevarat nu se ascunde in spatele unui monitor. Ar fi bine sa nu ii spui direct ci sa o cuceresti. Daca accepta sa o conduci acasa, deja esti avansat :) Invit-o afara si daca accepta, ofera-i un trandafir rosu. Plimb-o prin locuri romantic, fa-o sa simta ca o placi. Priveste-o in ochi, fa-i complimente (dar nu directe, un pic mai subtile), zambeste-i, atinge-o usor pe brat sau pe umar. Vezi aici si alte idei:
http://femina.rol.ro/......22764.html

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Geniala idee, dar esti capabil de asa ceva?

| Lawliet14 a răspuns:

Frate, nu te casatoresti, romantismul e frumos dar cred ca varianta 2 ar fi prea mult. Insa nici varianta 1 nu e buna daca tu ai o relatie mai serioasa cu ea, adica ti-e colega si prietena. De ce nu o tragi intr-un colt pe coridor la scoala sau de ce nu o suni? De fapt daca o suni poate ca cel mai bine i-ai cere sa va intalniti. Eu stiu, daca crezi ca nu ar veni, cere-i si tu o carte sau ceva...

| Otto2014 a răspuns:

A doua varianta, e mai buna de 1000000 ori.

| starall a răspuns:

Buna,deci daca va cunoasteti de ceva vreme ar trebui sa mergi cu ea dupa scoala si sa incepeti sa vorbiti despre voi si in ultimul moment sa ii spui ce simti pentru ea.

| Jianu_Emanuel_1991 explică:

Multam de idei dar daca sunt mai timid merg ideile? P.s: sunt coleg cu ea de aproape un an scolar.