| AnonimRD a întrebat:

Cum sa-i spun prietenei mele ca vreau sa iesim in oras, nu prea am curaj sa fac asta din motivul ca m-as face de ras chiar daca stiu ca nu am de ce sa ma fac sau ca o sa fiu refuzat. Vreau sa-mi spuneti cum sa adresez intrebarea intr-un mod cat mai normal.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca spui ca-i prietena ta, nu vad de ce ai avea teama sa o inviti in oras!

| sierra1 a răspuns:

E o cotradicție aici
1 spui "sa-i spun prietenei mele ca..."
2 "nu prea am curaj...ca m-as face de ras "

între prieteni nu prea te faci de râs mai ales cu o întrebare. Sau nu e prietena ta?

"spuneti cum sa adresez intrebarea " simpu: ieșim?

| CodrutElian1990 a răspuns:

"Vrei sa iesim in oras?"

| Xelon a răspuns:

Norocoasa "prietena" mai ai happy

| kiatres56 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti asa, o poti intreba direct daca vrea sa iesiti sau ii poti zice de un lucru de care iti place si sa mergeti amandoi, poti bate apropo despre asta