| Sweetyass a întrebat:

Am gresit tare tare! Acum o luna am iesit cu o prietena de amea si cu inca 2 baieti. Unul dintre ei era tare destept. Si prietenei mele i-a placut mult. Si acum ii place. Numai ca dintr-o prostie eu am inceput sa vorbesc cu el si am inceput sa ne ajutam la temele pentru bac. Si acum incet incet imi place de el. Da nu stiu ce sa fac. Vreau sa iesim si nu vreau. Nu e genul meu si mi-ar fi frica sai spun prietenei mele despre asta. Plus ca la o conversatie de a noastra am dat-o in bara. Ce sa fac!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Repara bara si discuta cu prietena ta sa fie de acord ca el sa poate alege pe una dintre voi.

| Hakuouki a răspuns:

Dupa o intrebare vine semnul intrebarii, ex: "Ce sa fac?". Vorbeste cu prietena ta si rezolvati impreuna, tipul ar avea ocazia sa profite de amandoua, daca prietena ta nu a facut vreo miscare pana acum inseamna ca nu isi doreste ceva, deci ai tot dreptul sa te bagi tu, dar genul tau nu e.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut,foi tu insati si fa merlu ce crezi ca e mai bine, asteapta sa vezi cum decurg lucrurile, curaj si exprimati direct sentimentele fata de persoana iubita, e cel mai bine.