| crisssexee a întrebat:

Ce sa-i spun prietenei mele daca nu vreau sa ies in aceasta seara cu ea, da ceva mai credibil va rog p. s i-am promis ca o sa iesim!

Răspuns Câştigător
| n0matterman a răspuns:

Bai.Omul v-a intrebat ce sa-i spuna daca nu vrea sa iasa cu ea, nu v-a pus pe voi sa va dati cu parerea daca sa iasa sau nu. Poate are ceva important si ei nu o sa-i convina, nu va mai bagati aiurea.Eu zic sa simulezi o "cearta cu parintii".

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

In primul rand, daca promiti ceva trebuie sa te tii de cuvant. Se spune ca promisiunea e mai rea decat datoria. Deci daca esti un gentleman si tii la ea, iti vei respecta promisiunea si vei iesi. Daca nu, atunci poti sa-i spui adevaratul motiv, pentru care nu vrei sa iesi, sau pur si simplu spune-i ca nu te lasa parintii, din cauza ca ai facut o boacana (aici gasesti tu un motiv: nota rea sau ai stricat ceva prin casa).

| LoveForShania a răspuns:

Ai multe teme de facut pentru scoala...
Te simti rau...
Parintii au ceva treaba importanta cu tine.

| madalicious a răspuns:

Mai bine iesi cu ea, daca i-ai promis tine-te de promisiune, ca nimic nu e mai nasol decat o fata suparata.straight face Si in plus mai tarziu ti-ar putea intoarce cu aceiasi moneda, si atunci tu vei ramane bosumflat, nu ea. Sau s-ar putea supara atat de rau incat sa iti dea papucii indiferent de scuza pe care i-ai servit-o oricat de credibila ar fi ea.

| valy a răspuns:

Ii spui ca ai treaba.ca trebuie sa faci curatenie pentru pasti, sau ca trebuie sa mergi la un coleg sa faceti niste examene impreuna.sau ca te doare burta sau capul, sau ai ameteli.sau nu te simti bine, sau iti inchizi telefonul si a 2 zi ii spui ca ai fost obosit si ca ai adormit si telefonul ti sa descarcat.alege si tu una de aici.multa bafta

| PurpleLadybug a răspuns:

Daca i'ai promis tine'te de cuvant, pentru ca daca vei face altceva decat ceea ce ai spus si ea va afla, nu va mai avea incredere in tine. Tie ti'ar placea sa ti se faca asa? Iesi cu ea! Pe tine nu te va costa decat putina rabdare, insa ea va fi fericita ca te'ai tinut de cuvant.
Ti'as spune si scuze dar nu stiustraight face
take carepeace sign

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu e prea frumos din partea ta insa ai si tu problemele tale si poate chiar nu ai chef de cineva uneori.
Ii zici ca te doare foarte rau stomacul, sau in partea stanga unde e apendicita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite nu am chef sa ies astazi, te rog sa ma crezi, iesim maine, hai te rog, ok iubita? bine.