| Diancik a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama daca sunt pregatita sa-mi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

1)Ai 18 +
2)Ești coaptă atât fizic cât și psihic
3)Ești documentată
4)Cunoști riscuri, obligații.

| Xenya a răspuns (pentru Azµre):

Asa este, ai dreptate!

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Ai minim 18 ani.
2. Ai o relatie stabila de minim 1 an.
3. Te poti duce regulat la ginecolog.
4. Poti sa-ti asumi o sarcina, in caz ca se intampla.

| shadow72 a răspuns:

M-ati innebunit cu 18 ani ai vostri...eu nu mai sunt de la 15 ani si 2 saptamani si mi-a prins bine acum experienta cu fetele
sa respund la intrebare:o sa fii pregatita cand o sa iti iubesti prietenul mult iar cand o sa te pupe si mangaie pe sani pe ceva simti ca te mananca "maimutica". atunci iti dai seama ca te excita si ca vrei sa te culci cu el
funda daca sunt de ajutor

| Azµre a răspuns (pentru shadow72):

Tu ești băiat, tu numai ești virgin de când ai dat-o în labă. Nu compara bărbatul cu femeia! Bărbatul poate fi indiferent dacă femeia rămâne gravidă, pe când femeia nu, ea are cel mai mult de suferit. Așa că ai cam dat-o cu bâta în baltă.

| shadow72 a răspuns (pentru Azµre):

Nu e asa frate.am un prieten care spune ca sexul e pentru persoanele care gandesc.ce e rau in a te culca cu cineva care stie sa foloseasca un prezervativ sau sa aiba grija?

| shadow72 a răspuns (pentru Azµre):

Si ca baiat esti virgin pana dai de "maimuta" nu pana dai de palmela

| Azµre a răspuns (pentru shadow72):

Era un fel de-a zice. Din punct de vedere fizic nu există nimic care să determine virginitatea unui băiat. Pe când la fete există, multe sunt complexate de acest lucru.

| shadow72 a răspuns (pentru Azµre):

Si? e decizia lor.sunt costiente de lucrula sta cand se apuca de sportul asta(vorbesc de fete cu capul pe umeri aici)

| Azµre a răspuns (pentru shadow72):

Pune-ți problema altfel câte fete crezi că sunt conștiente de ceea ce vor? Câte crezi că le duce capul să se documenteze înainte? Degeaba știe să se protejeze dacă nu i-a în calculc și anumite eșecuri sau situații neprevăzute.
Degeaba spui tu, un copil din zilele noastre nu e pregătit de a întreține relații sexuale de la vârste mai mici de 18 ani. Asta e clar.
De băieți nu vorbim, că la urma urmei, dacă n uar fi fete să facă sex sub 18 ani și dacă ar fi cu capul pe umeri cum spui tu alea care sunt peste 18 ani nu s-ar uita la căcăcioși de 14-15-16 ani.
Nu trăim într-o lume perfectă, oricum ar fi nu e bine.
Uităte la utilizatoarea aceasta, nu a spus câți ani are, cu părinții nici nu se pune problema să fi discutat vreodată aceste lucruri. Vine și cere păreri ale unor necunoscuți la urma urmei. Noi nu putem să îi zicem să facă ceea ce vrem noi. E decizia ei în final. Dar o putem pune pe gânduri, o putem face să se documenteze, și așa mai departe.

| relian a răspuns:

Daca esti pregatita? Pai atunci cind vei simti ca vrei sa faci sex inseamna ca esti pregatita.Atita timp cit nu simti nimic, nu simti nevoia sa o faci, inseamna ori ca nu esti pregatita, ori ca esti o persoana care nu prea are multe in comun cu sexul.Adica caruia nu-i prea place acest job.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand iti creste o a 5-a labie.

| Xenya a răspuns:

Azure are dreptare! Nimenu nu putea sa spuna acele lucruri mai bine ca el!

| MrAlex a răspuns:

O sa iti dai seama la momentul potrivit si ai sa simti ca vrei happy

| xanderblackx a răspuns:

"ciocani" in cracniu si intrebi daca esti pregatita... pff, ce intrebare. asta e o chestiune care nu tine de un anume raspuns obiectiv venind din partea cuiva... sunt lucruri intime ce tin de capacitatea de de a lua decizii de acest gen si de motul tau de a rationa implicatiile. numai bine

| hhhapciuuu a răspuns:

Cind simti tu, trebuie sa te documentezi bine, sa stii tot ca sa nu te trezesti cu surprize, happy si apoi, sa gasesti sa faci cu o persoana de incredere, pe care o iubesti, dupa mine, nu conteaza virsta, conteaza mintea

Răspuns utilizator avertizat
| RzVq a răspuns:

Asta depinde te tinde daca chiar vrei sa faci asta daca crezi ca persoana respectiva merita asta si daca e vezi cum decurge treaba si daca nu te simti pregatita asta e...
Bafta.

| Angelina0101 a răspuns:

Cind esti sigura ca vreai sa faci asta!