| Andrada98M a întrebat:

Cum sa il uit?
De curand am aflat ca aparentele inseala si pana si persoanele dragi tie sunt false.
Era un baiat pe care il plac mult..Ieseam afara cu gasca, vorbeam si prin mesaje uneori..ne intelegeam foarte bine si eram destul de aproipiata cu el, fata de altii baieti :/ ..Parea un tip timid si tacut...si cam asa se si purta..Eu si prietenele mele puteam jura ca nu mi avuse prietena inainte, chiar din cauza timiditatii lui.
De curand am aflat ca se vede cu o fata, mai mare cu un an, care este/si o consideram si inainte o..."vagaboanda" zis frumos :*
S-a intalnit cu ea intr-o excursie iar ea il placea de mult...de la prietenii mei care au fost si ei in excurise am aflat ca el mai avuse multe prietene inainte, si chiar se comporta foarte diferit de cum il stiam noi...
Cand am auzit, am fost foarte dezamagita de el, in primul rand ca si eu mai demult ma imbracam la fel ca acea fata...[adica mai mult dezbracata decat imbracata laughing] iar la fizic suntem amandoua slabe si mai evoluate ...doar ca personalitatea mea e diferita de a ei, foarte mult.

Acum, ce sa fac sa il uit pe "adevaratul" baiat...care nu era deloc cum parea sad

FUNDITA...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa uiti? Sa uiti o persoana iubita? oh go on Ce intrebare e asta? happy Scuze ca o zic, si fara suparare, dar nu ai cum sa uiti pe cineva pe care il iubesti, si il vezi in fiecare zi, etc. Eu chiar nu inteleg care e problema... :-s Vorbesc serios, nu mi se pare ca trebuie sa uiti, si in primul rand nici nu ai puteawinking Incearca sa nu renunti happy Continua sa faci ceea ce faceai inainte, adica, ma refer sa nu te lasi infranta tongue Chiar tu ai zis ca aparentele insealawinking.

| Andrada98M explică (pentru anonim_4396):

Da doar ca eu nu as putea fi fata pe care el si-ar dorio mai ales ca el acum e cu acea fata..Si daca stiam de la inceput cum e el de fapt, nu ma atasam asa de el...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrada98M):

Mda, doare foarte tare... Sa nu poti iubi o persoana tongue Stiu prin ce treci happy Auzi, dar de ce trebuie sa fii tu acea fata? laughing Asteapta sa treaca un timp, poate chiar 1 an, pana observa ca il iubesti tongue Stiu ca baietii sunt dusi cu sorcova cand vine vorba de sentimente, adica nu stiu ce vor laughing. Nu uita! Sa nu renunti la ce iti dorestiwinking Incearca sa te dezatesezi putin de el, adica sa nu mai stai atata cu el, etc laughing Dar continua sa ii fi prietena tongue

5 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Gandeste-te ca "adevaratul" baiat nu mai exista si ca el este de fapt o panarama daca crede ca aceea fata este tare, motivul pentru care el iese cu ea. Deci... stai mai departe de el pana iti trece si gandeste-te la tot ce nu iti place la el pentru a te mai departa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi.
''Nu sunt cum si-ar dori el''..pai,asta e. Vei gasi o persoana care sa te iubeasca asa cum esti,pentru ceea ce esti! Nu ai cum sa o uiti cat ai bate din palme.
De data asta,timpul le rezolva pe toate. Ocupa-te de tine, rasfata-te, implica-te-n activitati care-ti fac placere, distreaza-te cu prietenele si treptat, nu vei mai fi asa interesata de el.

O seara faina

| En3Rgi a răspuns:

Cand o sa intalnesti alta persoana iubita o sa uiti de cea trecuta...incetu cu incetu.O sa mai ai momente cand o sa te gandesti la ce trecuta dar trec repede.